مدیر بهزیستی شهرستان کرمان : 
باید با آموزش درست فرزندان شرایط را برای ترخیص موفق وپایدار آنها فراهم نماییم

به گزارش یزدان کرمان به دنبال برگزاری وبینار مجمع مشورتی شبه خانواده و تشکیل کانون همیاری خانه های کودک و نوجوان ، نشست هم اندیشی با حضور مدیر بهزیستی شهرستان کرمان ،کارشناسان شبه خانواده و مدیران خانه های کودک و نوجوان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید


به گزارش یزدان کرمان
در ابتدای این نشست علی اکبر مختاری مدیر بهزیستی شهرستان کرمان با اشاره به اهمیت توجه به مسائل تخصصی درمدیریت خانه های کودک ونوجوان گفت: مددکاران ما در خانه های کودک و نوجوان مسئولیت بسیار مهم و خطیری را برعهده دارند و تربیت درست و آموزش مهارتهای زندگی به این عزیزان از مسائل مهمی است که باید حتما مدنظر همکاران قرار گیرد.
وی با اشاره به لزوم آماده سازی و توانمند سازی روانی اجتماعی فرزندان خصوصا از ۱۵ سالگی به بعد گفت : باید با آموزش درست فرزندان شرایط را برای انتقال به زندگی مستقل( ۱۸سالگی) و ترخیص موفق وپایدار فراهم نماییم.
مختاری با بیان اهمیت پیگیری وضعیت فرزندان پس از ترخیص طبق دستورالعمل و ارائه گزارش مستمر به بهزیستی اظهار داشت : حلقه مفقوده ما در این خصوص فاصله بین ترخیص و استقلال یافتن فرزندان بوده که مشکلاتی را متوجه فرزندان می نمود ولی هم اکنون با پیگیری های مددکاران تلاش میشود تا فرزندان بهزیستی با کمترین مشکل وارد جامعه شوند.
وی گفت : توجه ویژه به مسائل روانشناختی فرزندان در ایام قرنطینه بییار دارای اهمیت است و میتوان با اجرای برنامه های شاد و مفرح جهت تقویت روحیه آنها تلاش نمود.
در ادامه این نشست مشورتی مدیران خانه های کودک و نوجوان به بحث و اظهار نظر در خصوص روند اجرای موارد مطروحه پرداخته و در پایان ضمن مشخص نمودن پاره ای از اهداف کانون همیاری ،تعداد ۷نفر از مدیران خانه های کودک و نوجوان به عنوان نمایندگان اصلی کانون انتخاب شدند .

کد خبر 30879

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک