همزمان با ایام دهه فجر

20 طرح اشتغال زایی در بهزیستی زنجان افتتاح می گردد

زنجان | مدیر کل بهزیستی استان زنجان از ایجاد اشتغال نزدیک به 500 نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی در ده ماهه سال جاری خبر داد و افزود :در دهه فجر امسال 20 طرح اشتغال زایی در زمینه های دامداری،کشاورزی،خیاطی،فراوری زیتون،خواربارفروشی ، تولیدی کفش زنانه ، کابینت سازی و... در شهرستانهای زنجان ، خدابنده ، طارم ، خرمدره ، ایجرود و سلطانیه آماده بهره برداری است .


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با اعلام این خبر گفت : شناسایی معلولان و مددجویان جویای شغل ، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی از منابع موجود، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان و مددجویان، پرداخت یارانه ارتقاءکارایی معلولان به کارفرمایانی که اقدام به جذب افراد معلول می کنند ، از جمله راهکارهای مناسب جهت تحقق اهداف سازمان بهزیستی می باشد .

وی افزود : در راستای تسهیلگری اشتغال مددجویی از طریق  تسهیلات بانکی ازمحل بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال جاری 416 نفر ایجاد اشتغال شده است و از مجموع اشتغال یافته گان در سال جاری 320 نفر از افرادتحت پوشش ، شهری و 174 نفر روستایی است .

محمدی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات خود اشتغالی به 78 نفراز مددجویان از طریق سایر منابع چون CBR،گروههای همیار،مراکز غیر دولتی،پرداخت مشوق های بیمه ای، تسهیلات بلاعوض بوده ، بیان نمود:  این امر توسط بانک های عامل ملی ، توسعه تعاون ، مهر ایران ، صادارت ، ملت ، مسکن ، رفاه کارگران ، تجارت ، پارسیان ،سامان ،  پست بانک وسینا پرداخت می شود .

مدیر کل بهزیستی گفت : به منظور تثبیت اشتغالهای ایجاد شده از طریق پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی از ابتدای سال جاری تا کنون به 437 نفر از افراد تحت پوشش ، مبلغ بیش از 400 میلیون تومان در قالب بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی توسط بهزیستی و به 38 نفر از افراد تحت پوشش  شاغل در بخش های غیر دولتی نیز بیش از یک میلیارد و 600 میلیون ریال کمک هزینه ارتقاءکارآیی معلولان پرداخت شده است .

وی خاطر نشان کرد :  در راستای حمایت از اشتغال معلولین به اینکه کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری جامعه هدف سازمان اقدام نموده و بر اساس قانون کار حقوق و مزایا پرداخت می نمایند حق بیمه سهم کارفرما 23 درصد به مدت 5 سال به کارفرما پرداخت می گردد همچنین به کارفرمایان در ازای بکارگیری یک نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی 500 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی پرداخت می گردد .

کد خبر 30855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک