آمارآسیب‌های اجتماعی در رفسنجان نگران کننده است/ رونمایی از سند راهبردی آسیب های اجتماعی رفسنجان

باشگاه خبرنگاران جوان از سند راهبردی آسیب های اجتماعی در رفسنجان با حضور جمعی از مسئولان بهزیستی استان کرمان رونمایی شد


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با حضور مدیرکل بهزیستی استان کرمان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، رییس دادگستری رفسنجان و جمعی از مدیران رفسنجان ازسند جامع راهبردی آسیب‌های اجتماعی رفسنجان رونمایی شد.
درابتدای این همایش حجت الاسلام حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مهم ما در دنیا بحث بهزیستی است گفت: با تربیت بهزیستی می‌توان خیال مردم را از نظر جمعیت راحت کرد.
او با بیان اینکه در کشور ما به واسطه وجود قانون غربالگری خیانت‌بار سقط جنین بسیار زیاد است افزود: اگر انسان‌ها متوجه شود که سند حمایتی بهزیستی در کشور و شهر خود وجود دارد دیگر کودکان خود را به قتل نمی‌رسانند وخیالشان راحت است که اگرهم کودک معلولی متولد شد بهزیستی برای کمک به آن‌ها و درکنارآن‌ها وجود دارد.
جلالی با اشاره به اینکه روزانه تعداد زیادی بیمار کرونایی از دست می‌رود تصریح کرد: از این نکته غافل هستیم که بواسطه همین غربالگری و سقط جنین در روز ۲ هزار کودک به قتل می‌رسد به همین منظور این سند برای ما اهمیت زیادی دارد.
او همچنین خواستار تقویت اورژاتس اجتماعی رفسنجان با توجه به آسیب‌های بالای این شهرستان شد
عباس بلندی رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان نیز در این همایش با بیان اینکه ماموریت‌های بهزیستی بسیار گسترده و وسیع است اظهار داشت: بهزیستی از قبل از تولد فرد و تا بعد از فوت او همراه افراد است و از آن‌ها حمایت می‌کند؛ و آسیب‌های اجتماعی یکی از ماموریت‌های بهزیستی است که جزو ماموریت‌های مهم ما تلقی می‌شود و امروز ما شاهد رونمایی از سند راهبردی آسیب‌های رفسنجان بودیم.
اوافزود: برای اینکه بتوانیم آسیب‌های اجتماعی در رفسنجان را کنترل کنیم باید اهمه دستگاه‌ها پای کاربیایند تا با سند راهبردی بهزیستی و حمایت‌های مسئولین بتوانیم گامی بزرگ در موضوع آسیب‌های اجتماعی برداریم.
عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: یکی از مهمترین مواردی که باعث ایجاد وضعیت امروز شده بی توجهی به مسائل اجتماعی است، مسائل اجتماعی در تمام دنیا وجود دارند.
او گفت: در استان کرمان با رشد مسائل اجتماعی از جمله کودک آزاری، سالمند آزاری، طلاق، خشونت روبه رو هستیم و این موارد از دغدغه‌های مقام معظم رهبری هم است و مسئولین ما باید در کنار پرداختن به مسائل اقتصادی و سیاسی، به مسائل اجتماعی هم اهمیت قائل شوند.
صادق زاده با اشاره به تدوین سند راهبردی آسیب‌های اجتماعی و اهمیت آن گفت:با کمک هم به بحث آسیب‌های اجتماعی ورود کنیم خود مهمترین و بهترین سند می‌باشد، امروز برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با ۳ظرفیت خوب روبرو هستیم.
او با اشاره به آمار بالای آسیب‌های اجتماعی در رفسنجان ازجمله کودک آزاری تصریح کرد: ریشه این مسئله به اعتیاد و خانواده برمی گردد و باید با مداخله‌های اجتماعی بستر خانواده را سالم سازی کرد.
صادق زاده سپس با اشاره به آمارهای اعتیاد، خودکشی، همسر آزاری، فرار دختران از منزل بیان داشت: رفسنجان در بحث‌های توانمندسازی نیاز به توجه جدی دارد.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزود: با وجود ۲۳ مرکز توانبخشی در استان کرمان، اما در رفسنجان این مرکز شهرستان وجود ندارد.
او بیان داشت: رفسنجان مستعد راه اندازی مرکز جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ست.
حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی رییس دادگستری رفسنجان نیز با اشاره به اینکه تعداد زیادی از زندانیان ما زندانیان مواد مخدر هستند اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی ریشه در اعتیاد دارند

کد خبر 30848

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک