تکذیب مطلب منتشر شده دربارۀ سرای سالمندان کرمان؛ 
بازدید از کلیۀ مراکز بهزیستی ممنوع است

به گزارش یزدان کرمان مراکز نگهداری سالمندان یارانۀ قابل قبولی دارند


فردای کرمان – گروه جامعه: در پی انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر بازدید از سرای سالمندان محمد مرسل(ص) کرمان و توضیحاتی درباره‌ی وضعیت نابسامان سالمندان در این مرکز و احتیاج آن‌ها به مواد غذایی و پوشاک، روابط عمومی بهزیستی استان کرمان با ارائه‌ی توضیحاتی ضمن تکذیب موارد مطرح شده، بیان کرد که تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی ازجمله مراکز نگهداری سالمندان، دارای یارانه‌ی مشخص و قابل قبول به ازای هر نفر بوده و عموما هیچ نیاز مادی به بیرون ندارند، ضمن این‌که همواره خیرین به‌طور مستمر در کنار این موسسات، حمایت از این عزیزان را بر عهده دارند.
همچنین در جوابیه‌ی بهزیستی تاکید شده است که از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، بازدید از کلیه‌ی مراکز بهزیستی ممنوع بوده و همچنین پس از پیگیری از مرکز فوق، کارکنان آن از انجام چنین بازدیدی اظهار بی‌اطلاعی کردند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان، در جوابیه‌ی بهزیستی آمده است: «در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر وضعیت غیرقابل قبول سالمندان در یکی از مراکز تحت نظارت بهزیستی، به منظور تنویر افکار عمومی و در جایگاه شفاف‌سازی و جلوگیری از سوءاستفاده‌ی افراد مغرض و دفاع از زحمات و تلاش‌های کارکنان مجموعه‌ی بهزیستی و همچنین همراهی و همکاری ارزشمند و قابل تقدیر شرکای اجتماعی این دستگاه حمایتی در پوشش دادن تخصصی و علمی فعالیت‌ها و ماموریت‌های بهزیستی، حضور مخاطبین فهیم و منصف فعال در فضاهای مجازی توضیحاتی ارائه می‌گردد».
این جوابیه‌ می‌افزاید: «در پی انتشار این مطلب سراسر کذب و مغرضانه و نشر غیرمسئولانه‌ی آن از سوی برخی از کاربران فضای مجازی به اطلاع می‌رساند باتوجه به مسئولیت ذاتی بهزیستی در ارائه‌ی خدمات تخصصی به جامعه‌ی هدف به‌ویژه سالمندان که علاوه بر ارائه‌ی خدمات تخصصی و آموزشی، تبادل عواطف و احساسات در این مقوله در بین کارکنان بهزیستی و مسئولین و کارکنان مراکز تحت نظارت از مشخصه‌ها و خصوصیات بارز این مجموعه‌هاست، ضمن این‌که ارتباط مستحکم و کهنه موجود مابین خیرین و مراکز تحت نظارت مقوله‌ی دیگری است.
از سویی تمامی مراکز تحت نظارت بهزیستی از جمله مراکز نگهداری سالمندان، دارای یارانه‌ی مشخص و قابل قبول به ازای هر نفر بوده و عموما هیچ نیاز مادی به بیرون نداشته، ضمن این‌که همواره خیرین بزرگواری به‌طور مستمر در کنار این موسسات، حمایت از این عزیزان را بر عهده دارند».
در ادامه‌ی این جوابیه آمده است: «لذا وضعیت تشریح شده در این پیام  از اساس غیرقابل قبول و باور بوده و قطعا انتشار این مطلب به قصد تشویش اذهان عمومی و دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی و کارکنان بی‌ادعا، خدوم و گمنام بهزیستی می‌باشد.
علی‌ای‌حال وضعیت مراکز به طور دقیق مورد بازدید و رصد کارشناسان در سطوح مختلف نظارت و بازرسی قرار گرفته، که کذب مطالب عنوان شده محرز گردیده است».
این پیام می‌افزاید: «در پایان ضمن تقدیر از حساسیت مردم فهیم و مسئولیت‌پذیر در مورد مسائل اجتماعی ازجمله مراکز نگهداری سالمندان به استحضار می‌رساند از ابتدای شروع کرونا تاکنون بازدید از کلیه‌ی مراکز بهزیستی ممنوع بوده و همچنین پس از پیگیری از مرکز فوق، آن عزیزان نیز از انجام چنین بازدیدی اظهار بی‌اطلاعی نمودند.
شایان ذکر است این اداره کل به لحاظ وظیفه‌ی قانونی خود در دفاع از حقوق همه‌ی کارکنان و شرکای اجتماعی، و جلوگیری از ادامه‌ی روند تخریب مغرضانه‌ی برخی ایادی فریب‌خورده‌ی داخلی و خارجی، حق پیگیری و اعاده‌ی حیثیت را برای خود و مراکز تحت نظارت محفوظ می‌داند»

کد خبر 30801

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک