امضا تفاهم نامه مشترک بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس

به منظور ایجاد و گسترش هم فکری و همکاری های آموزشی پژوهشی در راستای اعطای تلاش متقابل در حل مشکلات و معضلات علمی-تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس ایجاد و امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان فارس : مدیرکل بهزیستی فارس از امضا تفاهم نامه ای با اصول همکاری های دوجانبه میان بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس خبر داد و گفت:
به منظور ایجاد و گسترش هم فکری و همکاری های آموزشی پژوهشی در راستای اعطای تلاش متقابل در حل مشکلات و معضلات علمی-تحقیقاتی، تفاهم نامه همکاری میان اداره کل بهزیستی و دانشگاه پیام نور فارس ایجاد و امضا شد.

دکتر سید محمدصادق کشفی نژاد اظهار داشت: این تفاهم نامه بر مبنای برآوردن نیازهای آموزشی و پژوهشی، خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی، ارائه سمینارها و دوره های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز بهزیستی به منظور ارتقاء توان علمی کارشناسان و محققان و بهره‌گیری از توانایی‌های بهزیستی جهت اجرای فعالیت‌های مشترک یا اختصاصی، آموزشی و پژوهشی، انتشار مقالات علمی تحقیقاتی، حمایت و هدایت پایان نامه های دانشجویان در راستای جامعه هدف بهزیستی، بررسی پروژه های تحقیقاتی و پشتیبانی از سمینارها  کنفرانس ها، نمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی علمی دانشگاه صورت گرفته است.

کشفی نژاد اظهار امیدواری کرد: این اتفاق می‌تواند اثربخشی طرح‌های مشترک بهزیستی و دانشگاه پیام نور را در استان فارس قوت بخشیده و با همکاری های دو جانبه و پشتیبانی علمی بیشتر از هر چیز به کاهش آسیب های اجتماعی و مرتفع ساختن چالش‌های این آسیب ها در جامعه به صورت تخصصی بپردازد.

او همچنین افزود: در بحث تربیت مربی،  بهزیستی می‌تواند کارورزی مربیان دانشگاه را برای دانشجویان در بستری مناسب ایجاد نماید و با شناسایی و تحقیقات به روز در جامعه از بسیاری از معضلات و آسیب های مورد نظر بهزیستی جلوگیری نماید.
 وی در ادامه تصریح کرد: ایجاد بستر مناسب برای کارشناسان و محققان بهزیستی و نیز دانشجویان و اساتید دانشگاه، در پرورش نخبگان علمی بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین در همین راستا می توان برای فرزندان تحت پوشش بهزیستی با شناسایی استعدادهای بالقوه شان برنامه‌ریزی‌های لازم فکری را جهت بالفعل شدن در نظر گرفت.


مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: ما قبلا نیز نخبگان ملی بسیاری را در سطوح مختلف علمی،ورزشی و هنری از سوی خانواده ها و فرزندان تحت پوشش شاهد بوده ایم و تکرار این امر موجب قوت قلب ماست تا به این مسیر پربار اجتماعی ساماندهی بیشتری بدهیم.

کد خبر 30218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک