دستور فوری رییس سازمان بهزیستی برای کمک به افرادِ بی‌سرپناهِ در معرض آسیب و سرمازدگی

رئیس سازمان بهزیستی کشور با صدور بخشنامه ای بر لزوم آماده‌باشِ بیش از پیش و استفاده از ظرفیت‌های این سازمان و دستگاه‌های مسوول در سطح استان‌ها خصوصا در نقاط سردسیر برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرموثر بی سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی در این بخشنامه تاکید شده است: ادارات کل بهزیستی ضمن آمادگی کامل برای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی از ظرفیت‌های سازمان و دستگاه‌های مسوول در سطح استان، بهره‌گیری لازم را داشته باشند.

متن این بخشنامه که خطاب به مدیران کل بهزیستی استان‌ها صادر شده، بدین شرح است: بـا توجه به برودت ناگهانی و افت شدیـد دمای هوا و نظر به تاکیـد مقام عالی وزارت، مبنی بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم جهت آماده‌باشِ مراکز بهزیستی و ساماندهی اقشار آسـیب‌پذیر جامعه بویژه افراد بی‌خانمان و در راستای وظایف ذاتی سازمان در حمایت از گروه‌های هدف، مقتضی است دستور فرمایید، در اسرع وقت، نسبت به انجام موارد ذیل و ارائه گزارش نتایج، اقدام موکد صورت پذیرد:

۱- تشکیل کارگروه ویژه جهت اقدام لازم و آمـاده‌سازی کلیه مراکز تحت نظارت سازمان، جهت پـذیرش فوری و اولیه و ارائه خـدمات به گروه‌های هـدف با رعایت دسـتورالعمل‌های بهـداشتی و پروتکل‌های مرتبط با کرونا، پیش‌بینی قرنطینه (به تفکیک گروه‌های هدف) در حوزه‌های مرتبط (توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری).

۲- انجام تعاملات لازمِ برون‌سازمانی با دستگاه‌های استانی مرتبط با امر ساماندهی افراد بی‌سرپناه و بی‌خانمان بویژه شهرداری و اسـتانداری بـا تاکیـد بر فوریت موضوع و تسـریع در امر اسـکان و تـامین غـذا برای اقشار فوق‌ الـذکر در گرم‌خانه‌ها و شیلترهای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان.

۳- متناسب با گروه‌های هـدفِ هر حوزه (توانبخشـی، اجتماعی و پیشـگیری) هماهنگی‌های لازم بـا مراکز تابعه، اعم از مراکز دولتی و غیردولتی، انجمن‌ها و موسـسات خیریه و ... جهت پـذیرش فوری و ارایه خدمات به گروه‌های هدف با قید فوریت صورت پذیرد.

۴- رعایت نکات ایمنی در کلیه مراکز نگهداری سازمان و کنترل وسایل گرمایشی، مد نظر قرار گیرد.

۵- کلیه اقدامات انجام‌شده با رعایت اصل رازداریِ حرفه‌ای، مستندسازی گردد.

کد خبر 29723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک