مراکز شبانه‌روزی به سمت کوچک‌سازی و خانواده محوری

شورای اداری بهزیستی استان اصفهان شامگاه امشب با حضور دکتر محمد نفریه معاون امور توانبخشی و مهندس مصطفی سراج مدیر کل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، مهندس مصطفی سراج مدیر کل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای اداری بهزیستی استان، با به اشاره پتانسیل بالای استان اصفهان و بهزیستی این استان، گفت: فعالیت‌های توانبخشی بهزیستی اصفهان از میانگین کشوری بالاتر است و در اکثر شاخص‌ها جزء چند استان برتر کشور است.
وی تصریح کرد: بهزیستی اصفهان در بسیاری از طرح‌های کشوری پیشرو است که طرح فرزندخواندگی کودکان دارای معلولیت و واگذاری این کودکان بی سرپرست یا بدون سرپرست موثر به خانواده‌ها از بارزترین این طرح‌ها است.
مهندس سراج با تقدیر از عملکرد موثر مدیران مراکز شبانه‌روزی و بهزیستی استان‌ها در مدیریت بیماری کرونا، تصریح کرد: مدیریت صحیح و همدلی مجموعه بهزیستی و مراکز  نگهداری شبانه‌روزی باعث شد که در ایام پیک کرونا، مورد خاصی در مراکز  نگهداری نداشته باشیم. با این وجود این بیماری نشان داد که وجود مراکز پرجمعیت، بالقوه بستر نگرانی‌های انسانی و سازمانی در چنین مواردی خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه رویکرد سازمان بهزیستی در بحث مراکز شبانه‌روزی به سمت کوچک‌سازی و خانواده‌ محوری است، تصریح کرد: در سطح کشور ۸۴ مرکز نگهداری افراد دارای معلولیت با ظرفیت بالای ۱۰۰ نفر وجود دارد که ۱۱ مرکز آن در استان اصفهان است.
مدیر کل مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور افزود: بهزیستی با کوچک سازی مراکز بزرگ و توسعه خانه های کوچک مراقبتی، به دنبال حضور فعال افراد دارای معلولیت در سطح جامعه با حفظ منزلت اجتماعی آنها است و امیدواریم بهزیستی استان در مسیر کوچک سازی مراکز نگهداری بزرگ هم در کشور پیشرو باشد.
 

کد خبر 29603

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک