هزار و ۸۱۷ مددجوی بهزیستی استان همدان مشغول به کار شدند

همدان-ایرنا- معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: هزار و ۸۱۷ شغل از ابتدای سال جاری تاکنون برای مددجویان زیر پوشش این اداره کل ایجاد شده است.

حمیدالله فارسی روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایجاد اشتغال برای هزار و ۹۰۸ مددجوی زیر پوشش در سال جاری از تعهدات این اداره کل است که تاکنون از این میزان ۹۵ درصد محقق شده است.

وی ادامه داد: برای این میزان شغل بهزیستی ۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است.

فارسی افزود: از تعداد هزار و ۸۱۷ نفر مددجوی شاغل در سال جاری، هزار و ۲۰۰ نفر از طریق پرداخت تسهیلات ابلاغی تخصیص داده شده مشغول به کار شدند و مابقی از طریق ماده ۲۶ واگذاری مکان، ماده ۲۸ مشوق های بیمه ای، خویش فرمایی و کارفرمایی، سه درصد معلولان و اشتغال بکار در مراکز غیردولتی به توانمندی و اشتغال پایدار رسیدند.

وی با بیان اینکه همه ساله از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه، تسهیلات قرض الحسنه به منظور اشتغالزایی جامعه هدف نهادهای حمایتی، اعتباراتی از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود، اظهار داشت: امسال ۷۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در این بخش ابلاغ شده است.

فارسی خاطرنشان کرد: از این مبلغ ۶۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در زمینه اشتغالزایی به افراد دارای معلولیت به بانک های‌ عامل استان همدان اختصاص یافته که ۵۵ میلیارد تومان جذب شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان شرط سنی تمام مددجویان واجد شرایط توانمند سازی از طریق مشوق‌ها را بین ۱۸ تا ۵۵ سال اعلام کرد.

این مقام مسوول آمار اشتغال مددجویان بهزیستی استان همدان را در سال گذشته ۲ هزار و ۳۴۰ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: اشتغال ایجاد شده برای این افراد در رشته های خدماتی، کشاورزی و صنعتی است.

کد خبر 29500

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک