چند توصیه رفتاری در برخورد با کودکان کار 

دیدن حتی لحظه‌ای کودکان کار در چهار راه‌ها و خیابان ها، دل انسان را به درد می‌آورد و می‌تواند فرد را به سمت رفتارهای هیجانی- عاطفی بعضا مخرب یا بی تفاوتی‌های ظاهری ناشی از درماندگی رفتاری سوق دهد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از فارس،  با خواندن چند توصیه زیر، می‌توانیم، رفتار انسانی‌تر و در عین حال استاندارد شده تری را نسبت به این کودکان اعمال کنیم. راستی چرا اجازه ساماندهی کودکان کار در اوایل دولت اول روحانی به مدیرکل وقت بهزیستی استان تهران از طرف رئیس وقت بهزیستی کشور  داده نشد؟ 

اگر کودکان‌کار را در خیابان می‌بینید، این چندخط را بخوانید کودکان‌کار در خیابان خشونت، تندخویی، رفتارهای بزرگ‌سالانه و جرایم گوناگونی را تجربه می‌کنند.

 عزت نفس‌شان به خطر می‌افتد و در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌گیرند. بهتر است زمان خرید از کودکان‌کار با آن‌ها هم‌کلام شویم؛ با لحنی صمیمانه اما با رعایت فاصله عاطفی. بهترین کمک ما می‌تواند معرفی آن‌ها به موسسه‌های متخصص باشد تا آموزش دیده و فرصت‌تحصیل پیداکنند. این بچه‌ها اغلب سوءتغذیه دارند و موادغذایی بی‌کیفیت می‌خرند؛ به آنها میوه، شیر یا غذای گرم بدهیم. ماسک قابل شست‌وشو، پد الکلی و وسایل بهداشتی برای در امان ماندن از کرونا و دستکش‌، شال و کلاه برای سرمای زمستان می‌تواند هدیه خوبی برای‌شان باشد.

کد خبر 29337

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک