شهرتهران|کودکان کار تهرانی کرونا گرفتند؟

به گفته مدیر بهزیستی شهرستان تهران، از بین کودکان کار شناسایی شده، هیچ کودکی به کرونا مبتلا نشده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از میزان، سید سعید آرام گفت: در شهر تهران بیش از ۳ هزار کودک کار در مناطق مختلف مشغول به کار هستند.

وی افزود: بیشتر از نیمی از این کودکان، از تبعه سایر کشورها مانند افغانستان و پاکستان هستند. همچنین بیشتر کودکان ایرانی از سایر استان‌ها برای کار به پایتخت آمده‌اند.

این مسئول اظهار کرد: سازمان بهزیستی سال‌هاست که با اجرای طرح‌های مختلف قصد شناسایی و ساماندهی این کودکان را دارد، اما اجرای این طرح‌ها با شیوع ویروس کرونا کمی عقب افتاد.  

مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: در سال گذشته ۶۰۰ کودک کار در خیابان‌ها جمع‌آوری شدند. همچنین در سال جاری تاکنون ۴۰۰ کودک ساماندهی شده‌اند.

آرام  در پاسخ به این سوال که این کودکان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: در طرح ساماندهی کودکان کار، این کودکان پس از جمع‌آوری از خیابان، غربالگری سلامت می‌شوند. به این معنا که برای آن‌ها در بهزیستی پرونده‌ای ایجاد می‌کنیم و تست‌های پزشکی برای اطمینان از سلامت آن‌ها انجام می‌دهیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: تاکنون از بین همه کودکانی که توسط بهزیستی جمع‌آوری و ساماندهی شده‌اند، هیچ کودک کاری به ویروس کووید ۱۹ مبتلا نشده بود.

مدیر بهزیستی شهرستان تهران ادامه داد: عده‌ی کمی از این کودکان مشکوک به این بیماری بودند که به مراکز درمانی منتقل شدند، اما مورد مثبتی نداشتیم.

آرام گفت: همچنین کودکان اتباع تا شناسایی خانواده‌ها و بازگشت به خانه، در قرنطینه بودند و از بین آن‌ها نیز موردی مشاهده نشد.  

وی با اشاره به سرنوشت این کودکان بیان کرد: کودکان اتباعِ غیرقانونی، به کشور خود بازگردانده می‌شوند. همچنین سایر کودکان ایرانی که از شهرستان‌ها به تهران آمده‌اند نیز به استان‌های خود فرستاده می‌شوند. سایر کودکان تهرانی نیز پس از شناسایی خانواده به خانه باز می‌گردند و با ایجاد زمینه توامندسازی سایر اعضای خانواده از کار کردن مجدد آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

کد خبر 29253

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک