بازداشت عامل کودک‌آزاری در شهرستان عجب‌شیر / تماس با ۱۲۳ در مواقع مواجهه با مضمون کودک‌آزاری

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، از مردمِ فهیم استان درخواست کرد در صورت مشاهده مواردی با مضامین کودک‌آزاری، مراتب را جهت پیگیری به شماره تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی اطلاع دهند.

دکتر فرگل صحاف امروز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی انتشار تصاویری با مضمون کودک‌آزاری در فضای مجازی، با دستور مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی، تیمی، متشکل از معاونت اجتماعی، اورژانس اجتماعی و اداره بهزیستی شهرستان، موضوع  با جدیت کامل در دستور کار بهزیستی قرار گرفت و با پیگیری‌های لازم از جانب اورژانس اجتماعی و همکاری با کادر دادستانی عمومی، عوامل نیروی انتظامی شهرستان، بلافاصله با بررسی‌های  پلیس فتا، هویت متهمین، در یکی از روستاهای شهرستان عجب‌شیر شناسایی شد.

وی افزود: تیم سیار اورژانس اجتماعی بلافاصله جهت مداخله در پرونده با همراهی عوامل نیروی انتظامی برای مصاحبه با عاملین کودک‌آزاری اعزام شد.

صحاف گفت: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد فرد کودک‌آزار،  پدرِ کودک بوده و با بیانِ  اینکه از روی عدم آگاهی و جهت سرگرمی و مزاح با کودکش  اقدام به این کار نموده، که اقوام نزدیک (عمو و پسر عموی کودک) از موضوع، سوء استفاده کرده و آنرا در فضای مجازی پخش کرده و موجب خدشه‌دار شدن اذهان عمومی شده اند.

وی افزود: مسببین،  به همراه پدر کودک به خاطر اقدام ناشایست، در فرماندهی انتظامی شهرستان عجب‌شیر در بازداشت به سر می برند.


مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: طی مصاحبه‌های بالینی با پدر خانواده (که از لحاظ روحی و روانی سالم بوده) در خصوص اعمال ناشایست مشهود در کلیپِ ویدیویی به شدت، اظهارِ ندامت کرده و به جِد اظهار داشت که از روی عمد و به قصد آسیب رساندن و آزار به کودک نبوده و صِرفِ خوشایندیِ کودک و ایجاد سرگرمی برای کودک بوده است.

وی از مردمِ فهیم استان درخواست کرد در صورت مشاهده مواردی با مضامین کودک‌آزاری،   مراتب را جهت پیگیری به شماره تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی اطلاع دهند.

کد خبر 29215

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک