همراهی مسئولین، تاثیر گذار در کنترل آسیب‌های اجتماعی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت:همراهی مسئولین تاثیر گذار مانندنمایندگان منتخب مردم در مجلس، در کنترل آسیب‌های اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است


به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، عفت شریعتی، نماینده مردم زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مدیر کل بهزیستی وجمعی از معاونین وکارشناسان بهزیستی دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار عباس صادق زاده، مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: بسیاری از مسائل و معضلاتی که اکنون در سطح جامعه شاهد آن هستیم از جمله وجود کودکان کار، معتادین متجاهر و در صورت هم افزایی ومسئولیت پذیری پر رنگتر همه مجموعه‌های مرتبط قابل کنترل وساماندهی است.
او افزود: در هیچ شرایطی نمی‌توان رفع اینگونه مشکلات را تنها به عهده یک دستگاه یا مجموعه خاص گذاشت وهمکاری وهمراهی همه دست اندرکاران حاکمیتی ومردمی لازمه اثر بخش بودن اقدامات در این حوزه خواهد بود.
صادق زاده تصریح کرد: همراهی مسئولین تاثیر گذار از جمله نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در کنترل آسیب‌های اجتماعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
او تاکید کرد: زرند از جمله شهرهایی است که به همت نماینده سابق این شهر به سمت صنعتی شدن پیش رفت و هم اکنون به عنوان یکی از قطب‌های صنعت کشور مطرح است.
صادق زاده با بیان اینکه مسائلی مانند اعتیاد خصوصا در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی در حالی گسترش است بیان داشت: لازم است تا کارفرمایان و صاحبان صنایع در شهرهای صنعتی از جمله زرند به موضوع پیشگیری از شیوع و گسترش اعتیاد در بین کارکنان خود اهمیت ویژه داده و همچنین در مشارکت در کنترل این موضوع در سطح جامعه توجه مسئولانه داشته باشند.
او افزود: در شهرستان زرند به لحاظ نیاز اجتماعی که احساس می‌شد با پیگیری وتلاش کارشناسان بهزیستی و همکاری فرمانداری و سایر مجموعه‌های ذیربط، دبیر خانه شورای اجتماعی زرند تشکیل شود که در پی آن پیگیر ارتقای زیر ساخت‌های لازم در حوزه پیشگیری از جمله گسترش وارتقای سطح علمی مراکز مشاوره‌ای در این شهرستان به منظور کنترل وکاهش آسیب‌ها از جمله اعتیاد، طلاق و خودکشی و ارائه سایر خدمات اجتماعی مورد نیاز هستیم.
در ادامه این نشست عفت شریعتی نماینده مردم زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: با تمام توان به منظور ارتقای سطح سلامت اجتماعی در استان به خصوص شهرستان‌های زرند و کوهبنان هستیم ودر این مسیر از هیچگونه همکاری مورد نیاز مجموعه‌های همچون بهزیستی دریغ نخواهیم کرد.
او بیان کرد: تمام تلاش من در این دوره این است که گرد محرومیت و فقر را از گونه مردمان کوهبنان و زرند بزدایم و دراین خصوص بهزیستی می‌تواند کمک بسیار زیادی به ما کند

کد خبر 29131

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک