پایش نزدیک به یک هزار پرونده زنان سرپرست خانوار در بهزیستی استان زنجان

زنجان | معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت : پایش پرونده های دفتر توانمندسازی خانواده و زنان استان زنجان از آذر ماه سال 99 با هدف پایش نزدیک به هزار جلد پرونده خانوارهای جدیدالورود به انضمام خانواده های دارای فرزند چندقلوی معیشت بگیر که از سال 97 تحت پوشش سازمان قرار گرفته اندآغاز شده است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان سلمان حسینی با بیان اینکه تاکنون 90 درصد پرونده های واجد شرایط پایش شده اند و مابقی پرونده ها در حال پایش می باشد افزود : برنامه ی  پایش پروندهای اجتماعی به منظور ارتقاء و جهت دار نمودن خدمات مددکاری و مشاوره ای و ساماندهی فعالیت های مددکاران در راستای توانمند سازی و حمایت خدمت گیرندگان اجرا میگردد .

وی عنوان کرد : پایش پرونده های اجتماعی خدمت گیرندگان با محوریت پرونده خانواده های تحت پوشش و پرونده گروههای همیار ، صورت می گیرد.

وی با اشاره به ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی گفت :در حال حاضر نزدیک به 5هزار زن سرپرست خانوار و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی هستند که از خدماتی چون ودیعه مسکن ،مستمری ،  پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان عضو خانواده‌های تحت حمایت ، پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایر را می توان به عنوان دیگر خدمات ارائه شده این سازمان نام برد.

حسینی با بیان اینکه یکی از مهمترین مراحل موفقیت یک برنامه، میزان اثر بخشی و دستیابی آن برنامه به اهداف از پیش تعیین شده است ، اظهار کرد : این برنامه برای کلیه فعالیتها و خدمات منجمله فعالیتهای مددکاری در رابطه با خانواده های خدمت گیرنده و پرونده های اجتماعی آنان صورت می گیرد .

وی هدف از پایش پرونده ها را ساماندهی فعالیتهای  مددکاران در راستای توانمند سازی خانواده های تحت پوشش عنوان کرد و افزود : تحقق خروج حداقل ده درصدی خانواده های تحت پوشش ، ارزیابی ، ارتقاء و جهت دار نمودن خدمات  مددکاران اجتماعی ، شناسایی و رفع نواقص و چالش های موجود و بهبود کیفیت طرحهای در حال اجرا ، بررسی میزان اثر بخشی طرح ها و برنامه های در حال اجرای دفتر توانمند سازی  خانواده و زنان از دیگر اهداف اجرای این برنامه می باشد .

کد خبر 29063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک