نخستین جشنواره فیلم و عکس معلولان در کرمان برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان کرمان از برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم ۱۰۰ ثانیه ای ویژه معلولان در این استان خبر داد.


به گزارش ایرنا عباس صادق زاده شامگاه چهارشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: امسال و با توجه به وضعیت جامعه و عدم امکان برگزاری مراسم و برنامه های مختلف تصمیم گرفته شد تا به مناسبت روز جهانی معلولین و با هدف گسترش روحیه سرزندگی و نشاط و فرهنگ سازی، شناسایی استعداد ها، پیشگیری از گسترش ضعف و ناتوانیهای ناشی از معلولیت و ثبت آثار خلاقانه با تلفن همراه توسط گروه عظیم جامعه معلولین استان اقدام به برگزاری این جشنواره در سطح استان کرمان نماییم.
وی تصریح کرد: این جشنواره در موضوعات بیان مسائل و مشکلات معلولین در حوزه های مناسب سازی، اشتغال، آموزش، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی، استفاده بهینه از توانمندی و اوقات فراغت، استفاده حداکثری از امکانات موجود، انتظارات معقول معلولین از جامعه، ترغیب جامعه برای ورود به شناخت توانمندیهای معلولین و تلاش در ارتقا و استفاده مناسب از این توانمندی ها و در سه حوزه فرهنگی، هنری، ورزشی برگزار خواهد شد.
صادق زاده تاکید کرد: موضوع ویژه  این جشنواره کرونا و معلولیت است و تمامی گروه های معلولین اعم از معلولین شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، ذهنی، اعصاب و روان، اوتیسم و غیره می توانند در این جشنواره شرکت گرده و به ثبت آثار خلاقانه توسط تلفن همراه بپردازند.
وی با اشاره به اینکه به نفرات اول تا پنجم هر بخش جوایز نفیسی اهدا خواهد شد اظهار داشت: بمناسبت سیزدهم آذر روز جهانی معلولین به آثارمنتخب  ششم تا سیزدهم هربخش نیز هدایایی اهدا می شود و معلولان عزیزمحدودیتی جهت شرکت در موضوعات مختلف نخواهند داشت.
صادق زاده  با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا پایان آذرماه است،  افزود: شرکت کنندگان درمسابقه باید آثار خود را از طریق واتس آپ به شماره  ۰۹۲۱۳۲۳۰۴۳۸ ارسال نمایند.
وی بیان کرد: انتخاب و داوری آثار در دی ماه ۹۹ انجام می شود و اعلام آثار پذیرفته شده و اهدای جوایز ایام الله دهه فجر سال ۱۳۹۹ خواهد بود.
صادق زاده  با اشاره به اینکه این جشنواره با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان برگزار خواهد شد تصریح کرد: شرکت کنندگان در جشنواره میتوانند فرم فراخوان و ثبت نام در جشنواره را از سایت بهزیستی به آدرس : http://www.behzisti.ir/service/province/kerman دریافت کنند/خبر مربوط به گذشته

کد خبر 28534

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک