کارفرمایان همکار بهزیستی تسهیلات دریافت می‌کنند

کرمان - ایرنا - معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان کرمان گفت: به کارفرمایانی که جامعه هدف بهزیستی را به کار بگیرند، تسهیلات ارزان قیمت تعلق می‌گیرد


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمدعلی محمدی در بازدید از طرح های خوداشتغالی مددجویی و کارآفرینان همراه با بهزیستی کرمان افزود: تسهیلات بانکی با سودچهار درصد تا سقف ۲۰ میلیارد ریال و تا سقف به کارگیری ۴۰ نفر پرداخت می شود.
وی بیان کرد: پرداخت حق بیمه کارفرمایی تا پنج سال و پرداخت هزینه های جبران کارایی به ازای هر معلول به کار گرفته شده به میزان ۵۰ درصد نیز از جمله مشوق های بهزیستی برای کارفرمایان همکار با این سازمان است.
معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی کرمان تصریح کرد :همچنین به هرکدام از افراد جامعه هدف که خواستار ایجاد اشتغال برای خود باشند تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال وام با بهره چهار درصد تعلق خواهد گرفت و پرداخت حق بیمه آنها نیز تا پنج سال برعهده بهزیستی خواهد بود.
وی با بیان اینکه توانمند سازی جامعه هدف یکی از اصلی ترین ماموریت های بهزیستی است، تاکید کرد: معاونت مشارکت های مردمی در طول سال ضمن رایزنی با ادارات و دستگاه های دولتی به منظور جذب سهمیه سه درصد معلولان و نیز موسسات، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی به منظور جذب نیرو از میان جامعه هدف بهزیستی؛ تمام تلاش خود را در راستای توانمندسازی اقشار مختلف جامعه هدف اعم از معلولین زنان سرپرست خانوار، بهبودیافتگان از اعتیاد و فرزندان شبه خانواده به کار گرفته است.
محمدی گفت: بهزیستی کرمان در طول سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ فقره وام اشتغال و طی ۶ ماهه نخست امسال بیش از یکهزار تسهیلات با بهره پایین به جامعه هدف پرداخت کرده است.
وی افزود: تعداد اشتغال ایجاد شده در طول سال گذشته توسط بهزیستی کرمان سه هزار و  ۴۰۴ مورد و طی ۶ ماهه نخست امسال یک هزار و ۳۸۰ مورد بوده که امیدواریم با توجه به حمایت های خوب بهزیستی از کارفرمایان و مددجویان، تا حد امکان مشکل اشتغال جامعه هدف را حل کنیم.
همچنین معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی کرمان با اهدا هدایایی از مددجویان موفق در زمینه اشتغال وکار فرمایان و خیرین فعال در این حوزه تقدیر کرد./خبر مربوط به گذشته

کد خبر 28515

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک