ارائه خدمت به بیش از 250 معتاد متجاهر و بلامکان در هر شبانه روز در قم

سرپرست معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی استان قم از ارائه خدمات پیشگیری و حمایتی به بیش از 250 نفر از معتادین متجاهر و بلامکان در هر شبانه روز خبر داد.

محمد علیمرادی سرپرست معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی استان قم ضمن اعلام این خبر افزود : با عنایت به  اینکه بهزیستی یکی از دستگاه‌های اصلی در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس ایدز و همچنین ارائه خدمات حمایتی به معتادین متجاهر و بلامکان می باشد بهزیستی استان قم جهت ارائه خدمت به این قشر جدای تاسیس 10 مرکز اقامتی درمان معتادین ، نسبت به راه اندازی و اداره 2 مرکز گذری کاهش آسیب و یک تیم ون سنتر اقدام نموده است .

علیمرادی خاطر نشان کرد : دو مرکز کاهش آسیب نسیم در منطقه بلوار شهید محلاتی و مرکز امین در منطقه امین آباد نیروگاه عهده دار ارائه خدماتی همچون اسکان شبانه ، تغذیه ، اراِئه وسایل بهداشتی ، استحمام و ...به حدود 100 نفر از معتادین می باشند و تیم ون سنتر هم مسول سرکشی به بیش از 20 پاتوق تجمع معتادین بلامکان است و در شبانه روز به حدود 150 نفر از این افراد خدماتی همچون تغذیه ، توزیع سرنگ رایگان ، جمع آوری سرنگهای استفاده شده ، مشاوره های پیشگیری و درمان و... ارائه می نماید .

سرپرست معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی قم با اشاره به این مهم که معتادین مشمول دریافت خدمات فوق تمایلی برای درمان ندارندافزود بهزیستی به منظور کاهش آسیب‌های بهداشتی، جسمی و روانی در جامعه، خود را ملزم به ارائه خدمت به این فراموش شدگان جامعه می داند ، در واقع این افراد بیگانه و غریبه نسیتد بلکه فرزندان و برادران و پدران ماها هستند که به علت برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی گرفتار بلای خانمانسوز اعتیاد شده اند و به تدریج به مرحله ای از سقوط و تخریب رسیده اند که بازگشتشان کمتر ممکن خواهد یود.

علیمرادی با یادآوری مسولیت اجتماعی و قانونی همه دستگاه ها و نهادهای دخیل در این موضوع اعم از شهرداری ، فرمانداری ، نیروی انتظامی ، دانشگاه علوم پزشکی ، کمیته امداد و... و تقدیر از همکاری این دستگاهها افزود: در کوران شیوع ویروس کرونا و با کمک خیرین محترم بهزیستی جهت کنترل و کاهش ابتلای این افراد و انتقال ویروس به سایرین خدمات موثری ارائه نمود و سعی کرد با توزیع ماسک ، مواد شوینده و ضد عفونی کننده و غذای گرم از تردد معتادین در شهر و معابر جلوگیری نماید اما همچنان به حمایت خیرین ، تشکلهای خیریه و حمایتهای مردم سخاوتمند استان در این زمینه نیازمندیم .

کد خبر 28051

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک