سوق نگاه واقفین به حمایت از توانخواهان بهزیستی؛ شاه کلید مشارکت  اوقاف است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به تفاهم‌نامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به مشکلات جامعه بهزیستی نیت واقفان به سمت جامعه هدف بهزیستی معطوف شود و واقفان نگاه ویژه‌ای به بهزیستی داشته باشند.

ولی‌اله نصر، با اشاره به فعالیتهای اوقاف در مناطق حاشیه‌ای شهر، گفت: نگاه مددکارانه اوقاف به مسائل موجود، حکایت از اهمیت فعالیت‌های بهزیستی دارد.
وی فعالیت‌های اوقاف و بهزیستی در حوزه فرهنگی و فعالیت‌های قرآنی را موثر دانست و خاطرنشان کرد: امید است با وجود تفاهم‌نامه بین این دو نهاد، گستره این همکاری به سایر حوزه‌ها نیز تسری پیدا کند.
نصر، فعالیت در حوزه مسکن و اشتغال را یکی از دغدغه‌های اصلی بهزیستی عنوان کرد و افزود: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های موجود در اوقاف و امور خیریه و ظرفیت‌های اعتباری بهزیستی، بتوان گامی موثردر راستای خدمت به جامعه هدف بهزیستی برداشت.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان این تفاهم‌نامه را برد- برد اعلام و یادآوری کرد: این تعامل دو جانبه نشان می‌دهد که ما به مشارکت خیرین و واقفین در راستای ایجاد اشتغال و مسکن و هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت بهزیستی و استفاده از ظرفیت حسنه وقف برای توانمندسازی افراد دارای معلولیت و جامعه هدف بهزیستی واقف بوده و با هدایت نیت واقفان به این سمت، می‌توان در کنار سازمان بهزیستی قسمتی از بار سنگین این نهاد حمایتی و اجتماعی را رفع کرد.
در ادامه این نشست؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، با بیان زمینه‌های موجود برای همکاری هر دو دستگاه، گفت: یکی از زمینه‌های همکاری طرفین؛ محیط‌هایی است که برای کارهای مرتبط با بهزیستی وقف می‌شود.
محمدحسین بلک افزود: اوقاف، آمادگی خود را برای اختصاص زمین اعلام می‌کند و در این میان بهزیستی نیز با تعریف یک پروژه و برنامه‌ریزی در خصوص فعالیت‌های خود به خدمت‌رسانی جامعه هدف بپردازد.
وی انتظار از اوقاف را وسیع عنوان کرد و گفت: بعضی از فعالیت‌های اوقاف همچون؛ کمک به فقرا، ایتام و بیماران خاص هم‌راستا با فعالیت‌های بهزیستی است که بخشی از این کار را می‌توان با همکاری یکدیگر به سرانجام رسانیم.  
بلک همچنین بر تامین سرپناه برای افراد بی‌خانمان تاکید کرد و افزود: شرایط کشور به گونه ای است که همه دستگاه‌ها دچار فراز و نشیب و مضیقه‌هایی هستند ولی همگرایی و هم افزایی دستگاه‌ها، مهمتر از امکاناتی است که محدود و ممکن است محدودتر هم بشود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) تاکید کرد: حضرت علی (ع) می‌فرمایند" شما آنقدر ثروت ندارید که به همه رسیدگی مالی کنید ولی می‌توانید وسعت در رفتار، برخورد و اخلاق را پیشه کنید" و این حدیث از مسائل مهمی است که باید به سمت آن حرکت کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در وقف‌هایی که در جامعه اتفاق می‌افتد خوب است نیازمندی‌های اولویت دار را شناسایی کرده و کسانی که روزانه مراجعاتی دارند و در صدد وقف جدید هستند را بتوان با این اولویت‌ها آشنا کرد تا ما را در رسیدن به اهداف نزدیکتر کند.


 

کد خبر 28019

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک