۴۰۷ میلیون تومان تسهیلات مسکن به مددجویان بهزیستی قزوین پرداخت شد

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت:صندوق امداد ولایت جهت تأمین ودیعه مسکن ۴۰۷ میلیون تومان وام قرض الحسنه به مددجویان بهزیستی استان پرداخت کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین علیرضا وارثی اظهار داشت: این تسهیلات در قالب تفاهم نامه بنیاد علوی، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و سازمان بهزیستی با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی افزود:بهزیستی استان قزوین ۵۱ خانوار را به این صندوق معرفی کرده است که تا به امروز ۲۷ خانوار موفق به اخذ تسهیلات شده‌اند.

این مسوول با بیان اینکه سقف تسهیلات ودیعه مسکن در استان قزوین حداکثر ۲۵ میلیون تومان است، گفت: مدت زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن ۳۶ ماهه بوده که شرایط ضمانت این وام‌ها برای مددجویان تسهیل شده است.

وارثی اضافه کرد:یکی از عمده مشکلات مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی، داشتن مسکن مناسب است و رفع این مشکل، یکی از ارکان توانمندسازی جامعه هدف این دستگاه محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: بهزیستی نسبت به شناسایی خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر اقدام کرده است و ضرورت دارد دستگاه‌های همکار مساعدت‌های لازم را در خصوص انجام تعهدات مرتبط براساس تفاهم نامه و قوانین مربوط به تأمین مسکن معلولان انجام دهند.

این مسوول افزود: بهزیستی در کنار تأمین سایر نیازمندی‌های خانواده‌های تحت پوشش با اجرای اقدامات مناسب و با استفاده از منابع دولتی و همچنین استفاده از ظرفیت خیران و سایر نهادها و ارگان‌های مختلف برای تأمین مسکن مناسب خانواده‌های تحت پوشش اقدام می‌کند

کد خبر 28004

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک