درخواست فرزند خواندگی در زنجان غیر حضوری شد

زنجان | مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر کلیه متقاضیان فرزند خواندگی می توانند از طریق سامانه فرزندخواندگی به آدرس http://adoption.behzisti.net مراجعه و درخواست اولیه خود جهت سرپرستی طفل بی سرپرست را به بهزیستی ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار از ، محمدی مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه افراد می توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان مشمول قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست را از بهزیستی درخواست کنند، گفت: زوجینی که ۵ سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته باشد و از این ازدواج صاحب فرزندی نشده باشند، مشروط به اینکه حداقل یکی از آنان بیش از سی سال سن داشته باشند.
او افزود: دختران و زنان بدون شوهر بدون فرزند هم میتوانند درخواست فرزند خواندگی کنند.
مدیر کل بهزیستی گفت: طبق ماده ۱۴ قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، دادگاه در صورتی حکم سرپرستی صادر می کند که درخواست کننده سرپرستی بخشی از اموال یا حقوق خود را به کودک یا نوجوان تحت سرپرستی تملک کند.
او افزود: در مواردی که دادگاه تشخیص دهد اخذ تضمین عینی از درخواست کننده به مصلحت نیست و سرپرستی کودک یا نوجوان ضرورت داشته باشد، دستور اخذ تعهد کتبی بر تملک بخشی از اموال یا حقوق در آینده را صادر و پس از قبول درخواست کننده و انجام دستور، حکم سرپرستی صادر خواهد شد.
محمدی ادامه داد: طبق ماده ۱۵ همان قانون درخواست کننده منحصر یا در خواست کنندگان سرپرستی باید متعهد شوند که تمامی هزینه های مربوط به نگهداری و تربیت و تحصیل افراد تحت سرپرستی را تامین کنند.
او گفت: این حکم حتی پس از فوت سرپرست منحصر یا سرپرستان نیز تا تعیین سرپرست جدید، برای کودک و نوجوان جاری می باشد.
بدین منظور سرپرست منحصر یا سرپرستان، موظفند با نظر سازمان خود را نزد یکی از شرکت های بیمه به نفع کودک یا نوجوان تحت سرپرستی بیمه عمر کنند.

کد خبر 25887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک