برگزاری اولین کارگاه آموزشی تربیت مربی مهارتهای پیش از ازدواج به صورت غیر حضوری

سرپرست معاونت پیشگیری بهزیستی استان از برگزاری اولین کارگاه آموزشی تربیت مربی مهارتهای پیش از ازدواج به صورت غیر حضوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان  سرپرست معاونت پیشگیری بهزیستی استان از برگزاری  اولین کارگاه آموزشی تربیت مربی مهارتهای پیش از ازدواج به صورت غیر حضوری خبر داد  و گفت: این کارگاه در بستر اسکای روم با شرکت ۲۲ نفر از روانشناسان و مدرسین  در سطح استان و با نظارت این معاونت در تاریخ ۲۱ و ۲۲ آبان ماه برگزار شد.

شجاع احسانی افزود: کارگاه آموزش پیش از ازدواج، مهارت های ازدواج و مهارت های زندگی، می تواند در تغییر نگرش در شیوه های ازدواج آسان و صحیح در جامعه موثر واقع شود و آموزه هایی که در کارگاه های مهارت های پیش از ازدواج داده می شود، نه تنها سرلوحه زندگی مشترک قرار می گیرد، بلکه می تواند نیاز به مشاوره های بعد از ازدواج و یا پیش از طلاق را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه کارگاه آموزشی «مشاوره پیش از ازدواج» با هدف تربیت مربیان ورزیده برای آموزش مهارت های اساسی پیش از ازدواج با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار می شود گفت: این برنامه جنبه پیشگیری نیز دارد و هدف آن شروع ازدواجی موفق و همچنین کمک به زوجین جهت حفظ و باقی ماندن عملکردشان در بالاترین حد ممکن است.

احسانی خاطرنشان کرد: بهره مندی از خدمات مشاوره ای پیش از ازدواج باعث می شود تا زن و مرد با آگاهی هر چه بیشتر و مجهز به دانش کافی در ارتباط با خود و همسر آینده شان و نیز اهمیت و اهداف ازدواج، زندگی مشترک را شروع کنند.

سرپرست معاونت پیشگیری بهزیستی استان تصریح کرد: مشاوره و آموزش پیش از ازدواج می تواند در طیف وسیعی از دانش و مهارت انجام شود و به زوجین کمک کند تا آگاهی کامل را در زمینه های مهم کسب کرده و زندگی خود را بر مبنای درستی پایه گذاری کنند.

کد خبر 25885

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک