۲۷۴۷ پرونده مددجویی در بهزیستی دامغان تشکیل شد

سمنان-ایرنا- رییس اداره بهزیستی دامغان گفت: ۲ هزار ۷۴۷ پرونده مددجویی در نیمه نخست امسال در حوزه‌های مختلف تشکیل شد و مددجویان متناسب با شرایط خود از حمایت بهزیستی بهره‌مند شدند

محمود زحمتکش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بهزیستی شهرستان دامغان ۲ هزار و ۱۰۴ نفر در حوزه توانبخشی و ۶۴۳ نفر را در حوزه اجتماعی تحت حمایت دارد. 

وی ادامه داد: این اداره با تمام توان خود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله کرونا در زمینه سلامتی معلولان و افراد تحت پوشش خود در مراکز شبانه روزی تلاش می‌کند.

زحمتکش اظهار داشت: در حوزه اجتماعی شهرستان دامغان ۲۱ مهد کودک و روستا مهد، پنج مرکز نگهداری فرزندان و سه گروه همیار تحت نظارت اداره بهزیستی قرار دارند. 

وی اضافه کرد: ۸۲ فرزند فاقد سرپرست موثر از خدمات نگهداری، حمایتی و آموزشی مراکز نگهداری تا سن ازدواج بهره‌مند هستند که ارائه خدمات به این افراد پس از ازدواج نیز ادامه دارد. 

زحمتکش اظهار داشت: امیدواریم با توجه به شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی موجود در سایه همدلی، همراهی و توجه خاص به جامعه هدف، بتوانیم هر چه بهتر گام های موثری در زمینه ارتقای سطح کمی و کیفی زندگی افراد تحت پوشش خود برداریم.

رییس اداره بهزیستی دامغان گفت: حوزه مشارکتهای مردمی شهرستان تاکنون با تهیه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی و توزیع آن بین نیازمندان، در رزمایش مواسات و کمک مومنانه شرکت کرده است. 

سه هزار و ۲۳۸ خانوار دامغانی از مددجویان بهزیستی این شهرستان هستند. 

کد خبر 25692

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک