اشکذر | پیشگیری بهزیستی از ناشنوایی42 کودک و نابینایی 320 کودک در سال گذشته

بهزیستی با اجرای طرح های غربالگری شنوایی نوزادان در بدو تولد و بینایی کودکان زیر 6 سال توانسته از ناشنوایی 42 کودک و نابینایی 320 کودک پیشگیری کند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان یزد با اعلام این خبر در بازدید از بهزیستی شهرستان اشکذر  گفت: سال 98 تعداد 20 هزار و 528 نوزاد مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفتند و تعداد42 نوزاد کم شنوا به تشخیص قطعی رسیدند.

دکتر ناصر صباغزادگان گفت: نوزادان شناسایی شده جهت کاشت حلزون ارجاع می شوند و ضروری است در استان با همکاری بخش درمان، جراحی کاشت حلزون و خدمات گفتار درمانی بعد از آن نیز ایجاد شود تا نیاز به مراجعه خانواده ها برای درمان به سایر استانها نباشد.

وی با بیان اینکه بهزیستی با اجرای طرح تنبلی چشم در سال 98 از معلولیت بینایی 320 کودک در نوجوانی و جوانی پیشگیری کرده است؛ گفت: سال 98 تعداد 53 هزار و 500 کودک 6-3 ساله غربالگری بینایی شده و تعداد4هزار کودک به سطوح تخصصی ارجاع شدند که 2500 کودک با انواع اختلالات بینایی شناسی شده و تعداد320 کودک آمبلیوپی شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

در ادامه این بازدید  رئیس اداره بهزیستی شهرستان اشکذر نیز گفت: با همت و تلاش همکاران شهرستان در حوزه پیشگیری  سال گذشته طرح کشوری پیشگیری از تنبلی چشم، طرح غربالگری شنوایی نوزادان و طرح پیشگیری از معلولیتهای ناشی از اختلالات ژنتیک در حد مطلوبی انجام گرفت. 

میرحاجی افزود: یک پایگاه دائم سنجش بینایی به عنوان پایگاه اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم و 3 پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان فعال است.

کد خبر 25121

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک