کرمان|مدیر بهزیستی شهرستان کرمان در نشست خبری : ۸ هزار معلول مستمریبگیر در شهرستان کرمان

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره‌ی مسائل اجتماعی و نحوه ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان و گروه های هدف در شهرستان کرمان گزارش داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان علی اکبر مختار مدیر بهزیستی شهرستان کرمان در این نشست خبری با اشاره به تعدد مسائل اجتماعی گفت : گرچه بهزیستی، محور سلامت اجتماعی است اما این ارگان به‌تنهایی قادر نیست که مشکلات اجتماعی را حل و فصل نماید .

وی با تاکید بر این‌که در این حوزه نیاز به هم‌افزایی داریم، اظهار کرد: «بهزیستی چهار حوزه‌ی سازمانی شامل مشارکت‌های مردمی، امور اجتماعی که ساماندهی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست و زنان در معرض آسیب و کودکان را برعهده دارد،

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان با بیان اینکه در سال گذشته  دو هزار و ۳۰۰ نفر مورد آزمایشات غربال‌گری ژنتیکی  قرار گرفته اند گفت :  در این زمینه، خیلی از شهرستان‌های استان چون مرکز ندارند از ما خدمات می‌گیرند

 مختاری با اشاره به اجرای طرح غربالگری های شنوایی و بینایی در مقطع زمانی مشخص از طرف بهزیستی اظهار داشت : سال گذشته ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر مورد غربالگری قرار گرفته اند و امیدواریم ظرف چند سال آینده همه‌ی کودکانی که ناشنوایی مادرزادی داشته باشند رصد و شناسایی شوند

 مختاری با تشریح اقدامات پیشگیرانه  بهزیستی عنوان کرد : مراکز مشاوره طلاق با نام مرکز مراقبت از خانواده که از یک‌هزار و ۲۸۶ نفر در سال گذشته به این مراکز مراجعه کردند ۳۰ درصد این آمار به سازش رسیده است .

 وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس با همت بهزیستی بیان کرد :  ۳۳ هزار و ۷۰۰ نفر را سال گذشته در این زمینه آموزش دادیم .

 ۸ هزار معلول مستمری‌بگیر در شهرستان کرمان

وی در بخش دیگری از این نشست، در پاسخ به استقامت درباره‌ی خدماتی که بهزیستی به افراد معلول ارائه می‌کند گفت : ۱۲ هزار نفر معلول در شهرستان کرمان داریم، که حدود هشت هزار نفر از این افراد از بهزیستی مستمری ماهیانه می‌گیرند.

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان در خصوص وظایف و اقدامات بهزیستی در برابر کودکان خیابانی نیز در پاسخ به استقامت گفت: با کمک فرمانداری ، شهرداری و کمیته امداد در حال انجام طرحی هستیم که محور آن بهزیستی است و کودکان خیابانی را ساماندهی کردیم. متاسفانه ۱۰۰ درصد این جمعیت افغانستانی‌ هستند و ۲۰ درصد این افراد کارت اقامت دارند و مابقی غیرمجاز می باشند .

سالمندی چالش آیندة استان کرمان

وی درباره‌ی خدماتی که به سالمندان ارائه می‌شود هم در پاسخ به استقامت گفت: پنج مرکز شبانه‌روزی ویژه‌ی سالمندان در شهر کرمان داریم که ۲۵۰ نفر در آن ساکن هستند وی با بیان این‌که دو مرکز روزانه هم داریم، افزود: هشت درصد جمعیت استان سالمند هستند و پیش‌بینی این است که این جمعیت، در ۲۰ سال آینده به بیش از ۲۰ درصد برسد

 2  هزار زن فاقد سرپرست تحت پوشش بهزیستی

وی در پاسخ به استقامت، درباره‌ی خدماتی که از سوی بهزیستی به زنان آسیب‌دیده ارائه می‌شود هم توضیح داد: حدود دو هزار نفر از زنان که فاقد سرپرست هستند را تحت پوشش داریم که مستمری می‌گیرند. یک‌سری مراکز هم برای زنانی که اعتیاد دارند و دختران فراری و دیگر زنانی که دچار آسیب شده‌اند و همچنین برای زنانی که از سوی همسران مورد ضرب‌وشتم و خشونت خانگی  قرار می‌گیرند مورد حمایت بهزیستی قرار می گیرند .

کد خبر 2280

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک