ایجاد حساسیت اجتماعی جهت کاهش همسرآزاری ضروری است

تهران - ایرنا - سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ضرورت تبلیغات فضای شهری در جهت کاهش خشونت علیه زنان گفت: باید حساسیت ویژه‌ای از نظر، اجتماعی فرهنگی و تربیتی در جهت کاهش همسرآزاری در جامعه پدیدار شود.

محمود علیگو روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر بین همسران، برخورد خارج از شئونات غیرمعمول و ضرب و شتم اتفاق بیفتد ناشی از خلاء فرهنگی است که چطور یک آدم به خود اجازه می دهد که چنین رفتاری داشته باشد.

وی اضافه کرد: هرچقدر هم که موارد همسرآزاری را مدیریت کرده و در آنها مداخله کنیم تا زمانی که مدل‌های فرهنگی تغییر نکند و به سمت پیشگیری از این اتفاقات نرود، این موارد همچنان روی می دهد.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: عظیم‌ترین ساختارها برای تغییر الگوهای فرهنگی، نظام‌های آموزشی و رسانه ای هستند؛ به طور مثال احادیث زیادی از پیامبر(ص) درباره زنان وجود دارد اما چند درصد از این احادیث در جامعه نهادینه شده، درحالیکه اقدامات فرهنگی می تواند از آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.

علیگو با بیان اینکه تبلیغات در فضای شهری برای کاهش خشونت علیه زنان و کودکان در جامعه آرامش تولید می‌کند، افزود: جنس اینگونه اقدامات، پیشگیرانه است. اگر اقدامات فرهنگی، درست طراحی نشود، ساختارهای مداخله های فایده ندارد؛ هنگامیکه مدخل، ورودی باطل دارد، امکان مدیریت وجود ندارد.

وی ادامه داد: لازم است فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در جهت کاهش خشونت علیه زنان تقویت شود.

کد خبر 21574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =