اصفهان| افزایش سقف سرانه وام خود اشتغالی

معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به افزایش سقف سرانه خود اشتغالی، گفت: مبلغ وام خود اشتغالی از 200 میلیون ریال به 500 میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، علی اصغر شاهزیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به آمار عملکرد اداره‌کل بهزیستی استان در سه ماهه اخیر، اظهار داشت: این معاونت از طریق وجوهات نقدی پرداختی مردم به بهزیستی، اهدای کالاهای ضروری به بهزیستی و کمک‌های خدماتی در قالب تخصص و مهارت‌های افراد به مددجویان کمک می‌کند.

وی افزود: طی سه ماهه نخست سال جاری 136 میلیارد ریال درآمدهای نقدی، غیر نقدی و خدماتی در دو بخش دولتی و غیر دولتی جمع‌آوری شد.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه بخش دولتی 39 میلیارد ریال کمک جمع‌آوری کرده است، گفت: بخش غیردولتی 97 میلیارد ریال در طول سال جاری وجوهات نقدی، غیر نقدی و خدماتی دریافت کرده‌ است.

وی با اشاره به ثبت خدمت‌رسانی به مددجویان آسیب‌دیده در سیل امسال در کارنامه بهزیستی، تصریح کرد: در این راستا 11 محموله به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال به سه استان گلستان، خوزستان و لرستان ارسال شد و از آنجایی که استان اصفهان معین استان خوزستان اعلام شده بود، هفت محموله از این 11 محموله به این استان فرستاده شد.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در خصوص تامین مسکن خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل در استان اصفهان گفت: سهم استان اصفهان در این موضوع 46 مورد است. لذا در این راستا، تفاهم‌نامه‌ای منعقد و میزان کمک مالی هر دستگاه مشخص شد. همچنین ۵۵ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای به خانواده‌های خسارت دیده از سیل در شهرستان‌های فریدن، فریدون‌شهر، بویین و میاندشت، شاهین شهر و سمیرم پرداخت می‌شود.

شاه‌زیدی با بیان اینکه سقف سرانه خود اشتغالی افزایش یافته است، گفت: طبق تبصره 16 قانون بودجه عمومی سال 98، قانون‌گذار مبلغ وام خود اشتغالی را از 200 میلیون ریال به 500 میلیون ریال افزایش داده است.

 وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت؛ تثبیت و پایداری اشتغال در روستاها است، خاطرنشان کرد: 448 نفر وام خود اشتغالی از محل پرداخت وام اشتغال با رقمی معادل 8 میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال در سال جاری دریافت کردند.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان اصفهان از پرداخت این تسهیلات با شش درصد و سقف 250 میلیون ریال خبر داد و گفت: مددجویان تحت پوشش متقاضی با ثبت نام در سامانه" کارآ" و پس از تایید در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی در پایان با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی مجوز صدور برای ۱۳ فعالیت را دارد، ادامه داد: در حال حاضر دو هزار و۹۶ مرکز غیردولتی در سطح استان تحت نظارت بهزیستی هستند که در کل یک هزار و ۸۳۱ مرکز خصوصی و 265 موسسه هستند.

کد خبر 1917

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک