زنجان| افتتاح 36 طرح خود اشتغالی در هفته بهزیستی

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : به مناسبت هفته بهزیستی 36 طرح خود اشتغالی با اشتغال زایی 52 نفر از جامعه هدف سازمان در زمینه های تراشکاری ، زنبورداری ، سوپرمارکت ، دامداری ، وتولیدی پوشاک ، آلومینیوم کاری ، روکشی مبلمان ، شیشه بری ، تولیدی کیک و کلوچه و ... افتتاح می شود.


به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی افزود : 19 طرح خود اشتغالی  با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 300 میلیون ریال  در شهرستان زنجان 5 طرح در شهرستان خدابنده و 2 طرح نیز در شهرستانهای ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ایجرود ، سلطانیه و ماهنشان افتتاح می گردد .

وی تصریح نمود : تسهیلات پرداخت شده به طرحهای خود اشتغالی از مانده اعتبار سال 97 ( بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 97 ) می باشد که سقف پرداخت تسهیلات برای هرکدام از معلولین و مددجویان 200 میلیون ریال است  که این تسهیلات به صورت قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 5 سال می باشد .

وی یادآور شد در سال 97 به 584 نفر از جامعه هدف  فرصت شغلی ایجاد شد که از این تعداد 386 نفر از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بوده و 198 نفر نیز از طریق سایر منابع از جمله تسهیلات قرض الحسنه بلاعوض ، گروههای همیار مراکز غیردولتی ، cbr بوده است .

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : تسهیلات قرض الحسنه سال 98 در حال حاضر به بانکهای عامل ابلاغ نگردیده است و و سقف پرداخت تسهیلات در سال 98 با توجه به افزایش تورم به 50 میلیون تومان افزایش یابد و همچنین پیش بینی می شود 6000 نفر از این طریق بتوانند به باز توانی برسند .  

وی با اشاره به نقش آموزش در ارتقا دانش وبهبود کسب و کار جامعه هدف بهزیستی خاطر نشان کرد : طبق تفاهم نامه با فنی و حرفه ای و آموزش مهارتهای حرفه ای رایگان ، شناسایی معلولان و مددجویان جویای شغل انجام می پذیرد .

کد خبر 1591

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک