هزینه استفاده خدمات کمتر از یک ماه مهدهای کودک معادل یکماه حساب می شود

مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به تعطیلی مهدهای کودک به علت شیوع ویروس کرونا در اسفندماه گفت: بر اساس بخشنامه ارسالی از دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشو و مطابق با تبصره ۱ ماده قرارداد مرتبط با مهدهای کودک هزینه اسـتفاده از خـدمات به صورت کمتر از یـک ماه معادل یک ماه حساب می شود و این مساله بر اساس قرارداد بین مهدها و والدین منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ایلام، بهگفته زهرا همتی، بر اساس این بخشنامه اگر در اسـتانی در روزی از ماه اسفند بر اساس اعلام قانونی، مهدهای کودک باز بوده وارائه خدمت کرده باشد براساس همین بند دریافت شـهریه اسـفند ماه بلامانع خواهد بود.

وی یادآور شد: دریافت این شـهریه شامل خـدمات مازاد نظیر ساعات اضافه خدمت، صبحانه، میان وعده، ناهارو همچنین فوق برنامه نبوده و منظور شهریه پایه خواهد بود.

وی اظهار کرد: بر اساس این بخشنامه وقوانین مربوطه، با توجه به ادامه دار شـدن تعطیلی مهـدهای کودک از سوی دولت(تعطیلی بیش از یـک مـاه)، هریـک از طرفین قرارداد(مهدکودک و اولیا) میتوانند وفق ماده ۹ قرارداد(حوادث غیرمترقبه) نسبت به پایان قرارداد اقدام کنند.

مدیر کل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه مطابق بند۲ ماده۸ قرارداد، والـدین میتوانند با توجه به شـرایط پیش آمده نسبت به فسخ قرارداد برای ماههای آتی اقدام کنند، گفت: در این زمینه والدین باید تصمیم خود را به صورت مکتوب به مدیریت مهدکودک اعلام و همچنین ملزم به پرداخت شهریه مهدکودک در ماههای قبلی خواهند بود.

وی با توجه به مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای مهدهای کودک در اثر تعطیلی های اعلام شده اخیر از خانواده های کودکان مهدها خواست در صورت توانایی مالی در این شرایط حساس و بحرانی به وجود آمـده نسـبت به همکاری و حمایت از مهدهای کودک اقـدام لازم انجام دهند.

همتی یاد آورد شد: به منظور حمایت از مهدهای کودک و جبران خسارتهای این مراکز نیز رایزنی با سازمان بهزیستی کشور انجام شده است.

۱۱ هزار کودک ایلامی در ۳۲۰ مهد کودک نگهداری می شوند.

کد خبر 14748

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک