کرمان|مدیر کل بهزیستی استان کرمان در نشست خبری : سند راهبردی اجتماعی استان کرمان با هدف ارتقاء شاخص های فرهنگی و اجتماعی استان طراحی شده است 

نشست خبری مدیر کل و اعضاء شورای معاونین بهزیستی استان کرمان با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی در محل سالن ارشاد اداره کل بهزیستی استان کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی کرمان در این نشست با اشاره به انجام ماموریت های متعدد سازمان بهزیستی با رویکرد اجتماع محور گفت : نقش اصحاب رسانه در جهت دهی به افکار عمومی ارتقاء آگاهی افراد جامعه در حوزه مسائل اجتماعی بسیار موثر می باشد .
عباس صادق زاده طراحی و تدوین سند راهبردی اجتماعی استان در حوزه مسائل اجتماعی را بسیار مهم خواند و عنوان کرد : تدوین این سند علاوه بر اینکه به ارتقاء شاخص های فرهنگی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت های استانی و محلی منجر می شود به موضوعاتی می پردازد که کمتر به آن توجه شده است.
وی با بیان اینکه از دوسال گذشته مقدمات تدوین سند راهبردی اجتماعی استان با همکاری مرکز آینده پژوهی آغاز شده ؛ اظهار داشت : گام های دوم به بعد این سند در حال طراحی است .  

صادق زاده با تشریح اقدامات جدید بهزیستی استان کرمان در حوزه پیشگیری از معلولیت ها عنوان کرد : تفاهم نامه و تعاملات این اداره با آموزش و پرورش در خصوص انجام غربالگری بینایی و شنوایی در دو مقطع ورودی دبستان و متوسطه منجر به کاهش معلولیت ها شده است .
وی با اشاره به 47 هزار غربالگری شنوایی و 137 هزار غربالگری بینایی طی یک سال گذشته در استان کرمان اظهار داشت : از این تعداد 104 نفر از نظرکم شنوایی و 200 نفر اختلال بینایی شناسایی ، و به مراکز مربوطه ارجاع شده اند .
مدیر کل بهزیستی استان کرمان جمعیت مبتلا به اختلال اوتیسم در کشور را 700 هزار نفر اعلام کرد و گفت : استان کرمان با 8 مرکزآموزشی روزانه و 1 مرکز اقامت موقت به افراد دارای اختلال اوتیسم و خانواده های آنان خدمات ارائه می کند .
صادق زاده در ادامه این نشست 85 درصد فرزندان شبه خانواده را بدسرپرست خواند و بیان کرد : هم اکنون 3 هزارو 512 نفر از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست در قالب 63 مرکز خانه کودک و نوجوان غیردولتی و یک مرکز دولتی در استان کرمان نگهداری می شوند .
وی در ادامه با اظهار نگرانی از روند رو به رشد جمعیت سالمندی در کشور خاطر نشان کرد : در استان کرمان سند جامع سالمندان ، سامانه «توان به » و بنیاد فرزانگان برای حمایت و ورود به سالمندی سالم ، و  ارتقاء سطح کیفی  زندگی سالمندان طراحی و عملیاتی شده است .
مدیر کل بهزیستی 25 درصد خدمات بهزیستی را حمایتی و مابقی را تخصصی و حرفه ای عنوان کرد و افزود : استان کرمان در مجموع با یک هزارو 195 مرکز دولتی و غیر دولتی در حوزه های مختلف توانبخشی ، اجتماعی و پیشگیری خدمات حمایتی و توانمندسازی به معلولین و گروه های هدف تحت نظارت  ارائه می کند .
 

کد خبر 1449

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک