سیاست کلی بهزیستی مناسب‌سازی است/ ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان از محل صندوق توسعه ملی

رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه همایش علمی_کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی سراسر کشور در کردستان با بیان اینکه سیاست کلی بهزیستی توسعه مراکز نگهداری نیست، بلکه مناسب‌سازی محیط زندگی، معابر شهری و مناطق مختلف است، گفت: افراد تحت پوشش طرح‌های اشتغال‌زایی خود را ارائه دهند و برای دریافت وام به بهزیستی مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه همایش علمی_کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی سراسر کشور، گفت: امیدواریم مرکز نگهداری معلولین در شهرستان مریوان با کمک و حمایت‌های مردم، خیرین و بهزیستی، مراحل تکمیل آن انجام شود و در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد تا افرادی که امکان حضور و نگهداری درون خانواده را ندارند در این مرکز شبانه‌روزی حضور یابند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: سیاست کلی سازمان توسعه مراکز نگهداری نیست بلکه سیاست ما مناسب‌سازی محیط زندگی، معابر شهری و مناطق مختلف است تا فرد دارای معلولیت توانمند باشند و زندگی مستقل همراه با منزلت در درون شهر و خانواده خود داشته باشد.

وی با اشاره به ادای احترام به شهدا در یادمان والفجر 4، تصریح کرد: امیدواریم اردوهای فرهنگی راهیان نور در منطقه غرب با حضور افراد دارای معلولیت و نمایندگان بهزیستی انجام شود.

قبادی‌دانا با بیان اینکه در حوزه اشتغال‌زایی مددجویان، تسهیلات اشتغال از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است، گفت: براین اساس وام قرض الحسنه بدون کارمزد به مددجویان اعطا می‌شود؛ لذا افراد تحت پوشش می‌توانند طرح‌های اشتغال‌زایی خود را ارائه دهند و برای دریافت وام به بهزیستی مراجعه کنند.

کد خبر 1140

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =