banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   08:42:59
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/12/12 يكشنبه

راه‌اندازی مراکز حمایت روانی ـ اجتماعی دختران در محلات آسیب‌خیز

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه‌اندازی مراکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده هدف این مراکز را توانمندسازی دختران در معرض آسیب های اجتماعی خواند که در محلات آسیب‌خیز ایجاد می‌شوند.

به گزارش ایسنا، مرکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده ندای مهر لبخندبا هدف توانمندسازی دختران در معرض آسیب های اجتماعی در گروه سنی ۱۳ الی ۳۵سال در محله رشیدی کرمانشاه افتتاح شد.

قبادی دانا در مراسم افتتاح این مرکز بیان کرد: راه‌اندازی این مراکز یکی از نیازهای جامعه ماست و در کشورهای پیشرفته نیز این مراکز به بهره‌برداری رسیده اند که بتوانند محل امنی برای پیشگیری از بروز آسیب در بین دختران در معرض خطر و آنهایی باشند که بدسرپرست بوده و نیازمند دریافت خدمات مشاوره‌ای و مددکاری هستند.


به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، با توجه به اینکه این مراکز در محلات آسیب خیز راه اندازی می شوند و به صورت روزانه و رایگان فعالیت دارند باید این آمادگی برای ارائه خدمات در صورت نیاز اقامت شبانه نیز حفظ شود و افراد بدون هرگونه برچسبی مشاوره دریافت کنند که از این طریق بتوان پازل پیشگیری و مداخلات اجتماعی را با وجود این مراکز تکمیل کرد.


وی بر انجام مداخلات پیشگیرانه آسیب اجتماعی در این مراکز با تکیه بر استفاده از ظرفیت خانواده‌های آسیب دیدگان تاکید کرد و گفت: از طریق آگاهی ‌بخشی به افراد و ارتقای دانش و تغییر نگرش خانواده می‌توان به تغییر رفتار افراد امیدوار بود، چراکه خانواده سدی محکم در برابر آسیب‌هاست.


این مقام مسئول با بیان اینکه بهزیستی از نقش حمایتی خود فاصله گرفته و در حال گذر از مرحله پیشگیری و رسیدن به توانمندسازی افراد است، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که رهاکردن فرهنگ دینی اسلامی و فاصله از آموزه های قرآنی می تواند انسان ها را در برابر معضلات آسیب پذیر کند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی، گفتنی است، مرکز حمایت روانی اجتماعی دختران و خانواده ندای مهر لبخندبا هدف توانمندسازی دختران در معرض آسیب های اجتماعی در گروه سنی ۱۳ الی ۳۵سال در محله رشیدی کرمانشاه افتتاح شد. این مرکز روزانه با هدف توانمندسازی دختران در معرض آسیب های اجتماعی در گروه سنی ۱۳ الی ۳۵سال و همچنین ارائه خدمات به خانواده‌های آنهابا ظرفیت  خدمات دهی به ۸۰ نفر به بهره برداری رسیده است.

لینک خبر!

منبع خبر: ایسنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357760
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18164418 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002454 اين زيرپورتال امروز: 2444 سایت در امروز: 7898 اين صفحه امروز: 2130