banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   09:20:46
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
بهزیستی در رسانه
1397/12/7 سه‌شنبهرئیس سازمان بهزیستی:

اطلاعات همه مراکز بهزیستی شفاف به مردم اعلام می شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره سامانه شفافیت این سازمان گفت: اطلاعات همه مراکز دولتی و غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی، افراد شاغل در این مراکز، قراردادها و اطلاعات مالی این سازمان در این سامانه در حال بارگذاری است و به زودی در اختیار همه مردم قرار می گیرد.

وحید قبادی دانا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه دارای یک آدرس اینترنتی است که به زودی اعلام می شود و تمام مردم به آن دسترسی خواهند داشت .
وی تاکید کرد: همه اطلاعات مراکز ارائه دهنده خدمات تحت نظارت بهزیستی از جمله مراکز شبه خانواده، خیریه ها، مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و دیگر مراکز در این سامانه بارگذاری می شود.
وی اضافه کرد: این اطلاعات شامل اطلاعات موقعیت جغرافیایی مرکز روی نقشه، اعضای هیات مدیره، پرسنل، مجوزها، قراردادها و عکس های این مراکز و حتی اطلاعات مالی از طریق این سامانه منتشر می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر اطلاعات 40 هزار مرکز ارائه خدمت تحت نظارت بهزیستیشامل مراکز دولتی و غیر دولتی، اطلاعات 24 هزار مجوز برای مراکز بهزیستی و اطلاعات حدود 71 هزار افراد شاغل در این مراکز به شکل روزانه تکمیل شده و منتشر می شود.
قبادی دانا افزود: سامانه شفافیت بهزیستی با هدف افزایش اعتماد عمومی و بالارفتن سرمایه اجتماعی « شفاف سازی» تفکر حاکم در سازمان بهزیستی با رویکردهای اجتماعی، توانبخشی و پیشگیرانه ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: این سامانه در نسخه یک خود در شش فصل اقدام به انتشار اطلاعات کرده است.
وی ادامه داد: عمده اعتبارات سازمان بهزیستی در قالب قراردادها و تفاهمنامه ها از طریق ادارات کل استانی انجام می گیرد بنابراین برای نخستین بار بانک اطلاعات قراردادها، نزدیک به 15 هزار تفاهمنامه و قرارداد سازمان بهزیستی جمع آوری شد که از طریق این سامانه به مرور منتشر می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: از آنجا که سازمان بهزیستی، ارائه گزارش مشارکت های جمع آوری شده سازمان را وظیفه خود می داند در قدم اول همه مشارکت های جلب شده در سازمان به شکل آنلاین منتشر می شود.
قبادی دانا افزود: انتشار اطلاعات به شکلی است که اگر خیری به یکی از ادارات سازمان مراجعه کرده و مشارکت نقدی و غیرنقدی خود را ارائه دهد به شکل آنلاین این جلب مشارکت از طریق این سامانه با رعایت حفظ حریم شخصی افراد منتشر می شود.
به گزارش ایرنا، سامانه شفافیت سازمان بهزیستی کشور با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور امروز (دوشنبه) رونمایی شد.

لینک خبر!

منبع خبر: ایرنا
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357910
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18164988 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002644 اين زيرپورتال امروز: 2634 سایت در امروز: 8468 اين صفحه امروز: 2280