banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   08:24:56
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار استانی
1397/12/11 شنبهمدیر کل بهزیستی استان مرکزی:

افتتاح پارک امید معلولین در استان مرکزی

پارک «امید معلولین » با هدف مناسب سازی و تقسیم عادلانه فضاهای شهری و امکانات رفاهی به منظور استفاده بهینه معلولان عزیز،در شهرستان ساوه استان مرکزی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل،مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  از افتتاح پارک امید معلولین در شهرستان ساوه با حضور آقا زاده استاندار مرکزی و مسئولین شهرستانی خبر داد .
 امینی گفت :در راستای مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم و در کنار این امر دستگاه‌های اجرایی  نیز با کسب و ایجاد آگاهی لازم باید همکاری و همراهی ویژه‌ای در این خصوص داشته باشند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  افزود: تاکنون اقدامات بسیاری در این راستا صورت گرفته و انشالله شاهد شهری زیبا و قابل تردد برای افراد کم توان خواهیم بود.
زهرا امینی  از افتتاح  فاز اول پارک ویژه معلولین واقع در ورودی پارک جنگلی خبر داد و افزود: این پروژه با همکاری بهزیستی ، شهرداری و مساعدت کلیه مسئولین با حضور مهندس آقا زاده به بهره برداری  رسید 

وی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف دستگاههای دولتی ساماندهی محیط مناسب در راستای تردد معلولان و جانبازان می باشد و شهرداریها نیز با همکاری سایر مسئولین و  مشارکت خیرین باید بکوشند مناسب سازی مسیرهای پرتردد مانند خیابانهای اصلی شهر ، ورودی پارکها ، پاساژها ، کلینیک ها ، داروخانه ها و .. راجهت تسهیل در رفت و آمد معلولین ، جانبازان و سالمندان در اولویت قرار دهند .

این مقام مسئول  خواستار نگاه جدی مردم و مسئولان به معلولان شد و افزود: باید به گونه‌ای شرایط لازم فراهم شود که زمینه حضور بیشتر معلولان در جامعه فراهم شود.
وی با تاکید بر حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی معلولان، عنوان کرد: بخشی از مشکلات معلولان مشکلات معیشتی و اقتصادی است اما مهمترین نیاز معلولان مباحث عاطفی و روحی است که لازم است هم در محیط شهری با مناسب سازی تردد معلولان و هم در حوزه فرهنگی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که خلاء موجود در این حوزه برطرف شود

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357674
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18163798 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002349 اين زيرپورتال امروز: 2339 سایت در امروز: 7278 اين صفحه امروز: 2044