banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   08:23:58
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/12/23 پنجشنبه

اورژانس اجتماعی در ایام نوروز به صورت شبانه‌روزی فعال است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: معمولا در شب‌های قبل از عید، مشاجرات و منازعات خانوادگی قدری بیشتر می‌شود و آن هم به دلیل خریدهای آخر سال است که با آغاز تعطیلات فروکش می‌کند.

به گزارش روابط و امور بین الملل به نقل از ایران آنلاین، دکتر «حبیب‌الله مسعودی فرید» در مورد نحوه فعالیت مراکز اقامتی و نگهداری از کودکان کار و خیابان، سالمندان، و معلولان در ایام تعطیلات نوروز گفت:‌ تمام این مراکز در ایام تعطیل سال جدید پذیرش خود را خواهند داشت و تعطیل نمی‌شوند.
 

وی تصریح کرد: تاکنون 53 مراکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده راه اندازی شده و این مسئله سبب شد تا دسترسی بهتری برای خدمات رسانی به کودکان کار و خیابان داشته باشیم.
 

فرید گفت: طبق آمار شش ماه اول امسال، ۸ هزار و ۵۰۰ کودک در مراکز حمایتی مورد پذیرش قرار گرفتند و این نشان می دهد که ما می توانیم کودکان را قبل از هرگونه آسیب، مورد حمایت خدمات بهزیستی قرار دهیم.
 

معاون اجتماعی بهزیستی کشور ادامه داد: مرکز اورژانس اجتماعی نیز با شماره  123 به صورت شبانه‌روزی در مراکز استان‌های کشور فعال خواهد بود.
 

وی گفت:‌ در سایر شهرستان‌ها تأکید کرده‌ایم که شماره 123 روی شماره مرکز استان‌هایشان قرار گیرد و یا فردی به صورت آنکال پاسخگو باشد تا چنانچه موردی اورژانسی رخ داد بتوانند با رئیس اورژانس اجتماعی شهرشان در تماس باشند.
 

معاون اجتماعی بهزیستی کشور در مورد اینکه کدام یک از آسیب‌ها در این ایام بیشتر می‌شود گفت:‌ طبق سنوات گذشته و گزارش‌های رسیده از اورژانس اجتماعی معمولا در ایام تعطیلات سال نو که خانواده‌ها به دید و بازدید و سفر می‌پردازند آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.
 

فرید افزود: معمولا در شب‌های قبل از عید مشاجرات و منازعات خانوادگی قدری بیشتر می‌شود که آن هم به دلیل خریدهای آخر سال است که با آغاز تعطیلات فروکش می‌کند و این مسائل مربوط به امسال نبوده و در سال‌های اخیر شماری از گزارشات اورژانس اجتماعی به این مقوله ارتباط دارد.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357673
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18163790 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002348 اين زيرپورتال امروز: 2338 سایت در امروز: 7270 اين صفحه امروز: 2043