banner-behzisti
سه‌شنبه 6 فروردين 1398   08:16:57
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
اخبار ستادی
1397/12/21 سه‌شنبهسرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور در آیین اختتامیه طرح «مشکوة »:

توانمند سازی فرهنگی؛بهترین و ماندگارترین شکل توانمند سازی جامعه هدف است

آیین اختتامیه طرح مشکوة (حفظ تلفنی قرآن کریم ویژه مددجویان بهزیستی) صبح امروز در محل «سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل این مراسم با حضور حجت الاسلام سید مهدی سید محمدی سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور ،"سیدمحمدجواد شوشتری" رئیس و  "زهرا نقی‌زاده" رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی دانشجویان سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور،" عیسی علیزاده" معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی و جمعی از پشتیبانان  و مربیان برتر این طرح برگزار شد.
 

سید محمدی با اشاره به همکاری مطلوب و گسترده سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان کشور با سازمان بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی یک جامعه هدف گسترده دارد که متشکل از چهار و نیم  معلول متشکل از افراد نابینا،ناشنوا،جسمی،حرکتی و ... هستند و به نظر من  یکی از مهمترین نیازهای این جامعه پرداختن به امور فرهنگی است. زیرا آموزش مباحث فرهنگی بهترین و ماندگارترین شکل توانمند سازی این افراد است. و بارها به تجربه ثابت شده است فردی که یک مددجو و مطالبه گر صرف بوده است با آموزش های فرهنگی تغییر رفتار و روش داده است  و به فردی مولد تبدیل شده است.
 

سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور افزود: علاوه بر معلولان،فرزندان سازمان بهزیستی،خانواده های مددجویان  و... نیز به این افراد افزوده می شود که متاسفانه  بین  امکانات محدود ما با نیازهای  این خیل جمعیت  هیچ تناسبی وجود ندارد. بنابراین به دنبال هم افزایی و فعالیت های بین بخشی هستیم و "سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان " از نهادهایی بوده است که با تمام توان با ما همکاری داشته و دارند و کارهای ماندگار و موثر برای دانشجویان وجامعه هدف انجام داده اند.

وی در خصوص ادامه همکاری با سازمان فعالیت های قرآنی دانشگاهیان گفت: برنامه و طرح بعدی  همکاری با این سازمان در قالب طرح آموزش حفظ و قرائت قرآن کریم ویژه  ناشنوایان جامعه هدف بهزیستی است که به زودی مراحل ابتدایی آن آغاز می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم از خدمات ارزنده پشتیبانان و مربیان برتر  این طرح ، با اهدای لوح تقدیر و هدیه تشکر و قدردانی شد. 

 

منبع خبر: روابط عمومی و امور بین الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4357620
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18163678 تعداد بازديد زيرپورتال: 5002284 اين زيرپورتال امروز: 2274 سایت در امروز: 7158 اين صفحه امروز: 1990