اخبار استانی
1397/4/5 سه‌شنبه
تأسیس بنیاد فرزانگان سالمند بهزیستی در تمامی شهرستانهای استان زنجان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از تأسیس بنیاد فرزانگان سالمند بهزیستی در تمامی شهرستان های استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل به نقل از زنجان؛" محمد محمدی"مدیر کل بهزیستی استان زنجان در سومین جلسه شورای سالمندان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم تصویب قانون حمایت از معلولان بود، اظهار کرد: در این قانون موضوعات خوب و متعالی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به گستره کار در حوزه سالمندان باید از ظرفیت این بخش استفاده شود، تصریح کرد: باید با توجه به افزایش جمعیت سالمندان برنامه‌های مختلفی را در این بخش پیش‌بینی کرد.

وی با تاکید بر اینکه در همه شهرستان‌های استان به دنبال ایجاد مؤسسات فرزانگان سالمند هستیم، ابراز کرد: در حال حاضر در بنیاد فرزانگان شهرستان زنجان و خدابنده فعالیت های چشمگیری در زمینه بهبود و ارتقای وضعیت زندگی سالمندان صورت گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها و نهادهای باید نگاه اجتماعی خود را افزایش دهند، گفت: ایجاد اشتغال با توجه به افزایش جمعیت سالمندی، ظرفیت بسیار خوبی دارد.

در ادامه این جلسه فرهاد میرزایی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی با اشاره به پرداخت یارانه به سالمندان در بخش‌های مختلف استان زنجان، تصریح کرد: به ۱۶۵ نفر سالمند تا پایان خردادماه امسال، 240 میلیون تومان یارانه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 640 نفر از خدمات مستمر و موردی و حمایت‌های اجتماعی و مددکاری بهزیستی استان زنجان استفاده کرده‌اند، ابراز کرد: اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره انجام و به ۲۰ نفر ۴۰ میلیون تومان تا پایان خرداد ماه امسال پرداخت شده است.

تمامی حقوق برای شرکت سیگما محفوظ می باشد .

http://behzisti.ir