سامانه ملی ثبت طلاق با اعتبار 700 میلیون ریال در شرف راه اندازی است .

بهزاد ستاری در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی اردبیل افزود: سامانه ملی ثبت طلاق در بیشتر استان ها راه اندازی شده و در این استان هم این سامانه با اعتبار 700 میلیون ریال در شرف راه اندازی است و آموزش ها و برنامه ریزی لازم هم برای راه اندازی رسمی این سامانه انجام شده است.

وی اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه تمام درخواست های طلاق و سازش ها ثبت و کارهای مربوط به طلاق هم تخصصی تر خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل درباره کاهش خودکشی در این استان افزود: سال گذشته برای کاهش خودکشی 500 میلیون ریال اعتبار ابلاغ و تخصیص یافت.

ستاری بیان کرد: با جذب این اعتبارات برنامه ریزی و آموزش لازم در سه شهرستان که آمار خودکشی در آن بیشتر بود بعمل آمد.

وی ادامه داد: سال گذشته 200 جلسه آموزشی برای خانواده های در معرض خودکشی در شهرستان های خلخال ، مشگین شهر و پارس آباد برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش سطح آگاهی جامعه سطح آسیب های اجتماعی پرخطر در این استان قابل کنترل است.

او افزایش آگاهی و دانش حرفه ای مددکاران ، کارشناسان و مشاوران در خصوص ارائه راهنمایی های لازم به افراد در معرض خطر را از جمله عوامل موثر در کاهش آسیب اجتماعی خطرناک در جامعه امروزی برشمرد.

وی احساس ناامیدی ، پوچی ، افزایش مشکلات ، درد و رنج ، تحقیرها و توهین به نوجوانان و شکست های عاطفی را از عوامل مهم اقدام به خودکشی در جامعه ذکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =