مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره سرود نماز مهدهای کودک و کارگاه آموزشی اهمیت ورزش در کودکان با حضور دبیرستاد اقامه نماز ، مدیرکل و معاون امور اجتماعی بهزیستی و جمعی از مدیران و مربیان مهدهای کودک درمحل مرکز آموزشهای تخصصی بهزیستی استان برگزار شد .

دکتر ستاری مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اهمیت تربیت کودکان از سنین خردسالی و لزوم توجه به ارزشها و مفاهیم تربیتی گفت: برای رسیدن به جامعه ای عاری از هرگونه آسیب و ناهنجاریهای اجتماعی و نیز ستیابی به سعادت الهی لازم است به ارزشها ، اصول ، اخلاقیات و تعهدات دینی ، شرعی و اسلامی پایبند باشیم .

مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با موضوع سرود نماز در مهدهای کودک ضمن عنوان اینکه استان اردبیل بیشترین ارسال کننده آثار به بخش داوری مسابقات بود تصریح کرد : تعداد 211 اثر در زمینه سرود نماز جمع آوری شده بود که 4 اثر بصورت استانی انتخاب و یک اثر هم بصورت کشوری مورد ارزیابی قرارگرفت.

دکتر ستاری ادامه داد: در سطح کشور 7 هزار اثر جمع آوری شده بودو 211 گروه سرود از 137 مهد در جشنواره شرکت کرده بودند که با توجه به ارزیابی های بعمل آمده از 10 سرود در سطح کشور تجلیل می شود که از این تعداد 5 گروه سرود از استان اردبیل حائز دریافت تقدیر در سطح کشور هستند.

ایشان اضافه کرد: تقویت ظرفیتهای فرهنگی خانواده ها، الگو قرارگرفتن در مباحث دینی ، توجه جدی به فراگیری آموزه های معرفتی والهی ، نهادینه شدن آموزش سبک های زندگی ، اهمیت بخشی به ورزش خردسالان ، آموزش الگوهای رفتاری به کودکان و در نتیجه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله پیامدهای پرداختن به مساله نماز و شرایع مذهبی است .

در ادامه عبدی مدیرستاد اقامه نماز استان هم کلید واژه مفاسد اجتماعی و اقتصادی را نماز دانست و گفت: وظیفه همه اولیاء ، اوصیا و اعم از خانواده و یا مربیان تعلیم و تربیت براین اساس استوار است که کودکان را به سمت فطرت الهی سوق دهند.

مدیرستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: در امر نماز باید نمونه والگوی مناسبی برای افراد جامعه خصوصاً کودکان واقع شویم چون ریشه تمامی نابسانانی های اجتماعی به نماز ختم می شود وراه حل کلید مشکلات پرداختن به مقوله نماز است .

عبدی استفاده از شیوه های خلاق و مبتکرانه را در دعوت کودکان به خداشناسی و در نهایت رسیدن به کمال مطلوب را از محوری ترین اهداف مربیان آموزشی دانست و گفت : قدرت الگو پذیری کودکان بسیار بالاست فلذامسئولیت در قابل نماز تکلیف همگانی والهی است .

ایشان اضافه کرد: همه ما موظف هستیم برای نجات آیندگان از طریق کودکان ضمن اتخاذ وحدت رویه و داشتن برنامه های منسجم و کاملاً هوشمند دین خود را نسبت به جامعه ادا کنیم .

افزودنی است در این مراسم از برگزیدگان جشنواره سرود نماز و عوامل تاثیرگذاردر این مناسبت با اهداء هدایای نقدی و لوح سپاس قدر دانی بعمل آمد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =