بازدید مقامات کشوری|اسلامشهر

طرح مراقبتهای اجتماعی جامع به صورت پیشگام در اسلامشهر اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی اسلامشهر، در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت اقدامات لازم در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و با هدف یکپارچه سازی و تجمیع خدمات اجتماعی طرح ماج با محوریت سازمان بهزیستی و به صورت پیشگام در اسلامشهر اجرا می شود.

 خدامعلی نورانی رئیس بهزیستی اسلامشهر ضمن اعلام خبر فوق گفت: این طرح از بهمن 1397 با فعالیت 10 مرکز و 10نقطه از شهرستان  اجرا شده است.

دکتر رستم وندی معاون اموراجتماعی وزارت کشورگفت: از ابتدای اجرای طرح حمایت اعتباری در نظر گرفته شد و برای استمرار و روند کار نیز این حمایت را ادامه خواهد داشت و در صورت اجرای آن در سطح ملی از اعتبارات ردیف آسیبهای اجتماعی در بودجه وزارت کشور جهت حمایت از این پروزوه استفاده می شود.

دکتر فرید معاون اجتماعی بهزیستی کشور گفت: در راستای اجرای این طرح شهروندان اسلامشهر از طریق مراکز بهداشت، اورزانس اجتماعی مدارس و خود معرف و ... تحت پوشش سه بسته خدماتی آموزش سبک زندگی، خدمات چهره به چهره از طریق فرایند غربالگری و اقدام جامعه در دو سطح خانه مشارکت و شورای فرمانداری قرار گرفته و در نهایت امر، هر خانواده در این طرح دارای شناسنامه اجتماعی شده و از طریق پیگیری های مددکاری در تداوم خدمت قرار خواهند گرفت.

گفتنیست: دکتر رستم وندی معاون اموراجتماعی وزارت کشور در فرمانداری اسلامشهر به همراه دکتر فرید معاون بهزیستی کشور، مهندی مرسلپور فرماندار اسلامشهر، دکتر مهشید موقر معاون اموراجتماعی بهزیستی استان تهران، خدامعلی نورانی رییس بهزیستی اسلامشهر و دکتر دماری رییس پروژه از فرایند اجرای طرح مراقبتهای اجتماعی جامع(ماج) بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.