افتتاحیه نمایشگاه «هنر همای»؛ آثار نقاشی ۳۴ هنرمند برجسته توانیاب کشور

نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد در میدان اصلی شهر پاکدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی پاکدشت، نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع مقابله با مواد مخدر و آثار مخرب اعتیاد در معرض نمایش عموم گذاشته شده است.

محمود برزگر رئیس بهزیستی پاکدشت ضمن اعلام خبر فوق گفت: این نمایشگاه عکس که با موضوع اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدردر میدان آزادگان  برپا شده با بازدید عموم مردم مورد استقبال قرار گرفت

 وی افزود: معضل اعتیاد به انواع مواد مخدر و روان گردان‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی و عامل ناامنی خانواده‌ها مطرح است و پیامدهای مخرب آن جامعه را تحت شعاع قرار می‌دهد؛ از آنجا که آسیب‌های اجتماعی علاوه بر به خطر انداختن سلامت عمومی و تهدید روانی افراد زمینه ساز بروز بسیاری از انحرافات اجتماعی و ناملایمات اخلاقی هستند

این نمایشگاه به منظور اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده‌ها از مضرات و آثار مواد مخدر تأثیر مهمی در جلوگیری از گرایش افراد به خصوص نسل جوان به مصرف مواد مخدر دارد.

گفتنیست: در حاشیه برپایی این نمایشگاه  پخش بروشور و تئاتر خیابانی  برای خانواده ها اجراء شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.