لرستان/ورزش معلولین

‍ مدیرکل بهزیستی لرستان، سرمایه‌گذاری در ورزش را در توانمندسازی معلولین لازم و موثر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی لرستان، فاطمه زهرا توکلی در دیدار با مسئولین هیات ورزشی جانبازان و معلولین استان، اظهار کرد: در ورزش معلولین، هرچه قدر سرمایه‌گذاری انجام شود بازهم کم است.

وی ادامه داد: انتظار داریم معلولین به سوی توانمندی گام برداشته و فعل خواستن برای کسب موفقیت در زمینه‌های مختلف زندگی را صرف کنند..

توکلی سرمایه‌گذاری در ورزش را سودده در جهت سلامتی افراد بالاخص معلولین و پربازده برشمرد و افزود: در مباحث فرهنگی به‌ویژه ورزشی در راستای تقویت روحی و جسمی جامعه تحت پوشش از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطر نشان کرد: ورزش کمک شایانی به توانمندی معلولین خواهد کرد و برای سلامتی آنها نیز لازم و ضروری است.

توکلی در ادامه گفت: توجه به ورزش معلولین را یکی از شاخص‌های ارزیابی مراکز قرار می‌دهیم و انتظار داریم در این بخش از هیچ کوششی فروگذار نشوند.

وی همچنین به برگزاری دوره‌های آموزشی (تی او تی) اشاره کرد و گفت: در این دوره‌ها ما مربیانی را تربیت می‌کنیم که ایده‌آل‌ها را پیاده‌سازی خواهند کرد.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه ما در سطح کشور حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، اظهار کرد: از مراکز و برنامه‌های آنها در بحث ورزش معلولین استقبال می‌کنیم.

این مسئول بیان کرد: امیدواریم با یک برنامه هدفمند همچون گذشته و البته باجذب منابع بیشتر در بحث ارتقا سلامت و ورزش معلولین گام‌های خوبی را برداریم.

حمید الیاسی، رئیس هیئت جانبازان و معلولین لرستان نیز در این دیدار گفت: در مسابقات کشوری و جهانی تیم‌های فعالی داریم که موفقیت‌های زیادی نیز کسب کرده‌اند.

وی بیان کرد: سعی ما این است نیروهای جوان معلول را در حیطه ورزش شناسایی و فعال کنیم.‌

الیاسی یادآور شد: امسال حامد امیری در مسابقات آسیایی سه مدال کسب کرد.

وی بیان کرد: علاقمندی جوانان معلول باعث نشاط آنها می‌شود و آینده خوبی برای آنها رقم خواهد زد.

منبع: بهزیستی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.