یس اداره بهزیستی زرند از 3 هزارو 100 معلول تحت حمایت بهزیستی شهرستان زرند خبر داد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند ضمن دیدار با علی صادق زاده فرماندر جدید این شهرستان به ارائه گزارشی از فعالیت های اداره بهزیستی شهرستان زرند پرداخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان محمد ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی زرند با اشاره به  3100 معلول تحت حمایت این شهرستان و به عنوان سومین شهر دارای معلولیت در استان کرمان گفت : در تلاشیم با تشکیل تیم هایی ، علت آمار بالای معلولیت ها در این شهرستان را شناسایی و برای رفع این مشکل برنامه های علمی و تخصصی اجرا نماییم .
ابراهیمی اظهار داشت : بیشترین آمار معلولیت شهرستان زرند را معلولین ذهنی وجسمی حرکتی تشکیل می دهندکه سه مرکز شبانه روزی با 200نفر معلول ذهنی ودو مرکز روزانه نیز به این افراد تحت حمایت بهزیستی خدمات ارائه می دهند .
وی از افزایش 100 درصدی مهدهای کودک شهر در سال 98 خبر داد وگفت :29 مهد کودک روستایی وشهری وجود دارد که بیش از 18 مرکز جدید اعلام آمادگی کرده ودر آزمون های این اداره شرکت  کرده اند ودر سال 98 مجوزهای آنها صادر  خواهد شد .
علی صادق زاده فرماندار جدید شهرستان زرند در این دیدار با ارزیابی فعالت های این اداره گفت:در آموزه های دینی کمک  ویاری رساندن همواره مورد تاکید قرار گرفته وخدمت در بهزیستی به لحاظ اخلاقی  بسیار با ارزش وبرجسته  است .
صادق زاده در ادامه با بیان اینکه طیف وسیعی از جامعه هدف را گروه های مختلف سنی از کودکان  تا سالمندان در بر می گیرد تصریح کرد .یکی از وظایف مهم بهزیستی مدیریت بخش زیر بنایی وآموزش جامعه در مهد کودک های زیر نظر این اداره  است که می تواند تاثیر خوبی در شکل گیری شخصیت  این افراد در آینده داشته باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان زرند خواستار بازبینی  عملکرد وبروز رسانی خدمات ارائه شده توسط نهادهای دولتی شهرستان شد.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.