رئیس اداره بهزیستی کهنوج : ایجاد شغل برای بهبودیافتگان منجر به عدم بازگشت این افراد به مصرف مواد مخدر می شود

کارگاه آموزشی مهارتهای شغلی و کارآفرینی بهبود یافتگان به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدربا حضور رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی کهنوج ، رییس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی ، و جمعی از بیماران مبتلا به اعتیاد در محل اداره بهزیستی شهرستان کهنوج برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان یدالله سالاری رییس اداره بهزیستی کهنوج با اشاره به خدمات موثر سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر گفت : راه اندازی مراکز درمان و درک اعتیاد در استان و شهرستان های کرمان گام موثری در این زمینه برداشته شد.
سالاری با بیان اینکه هفته مبارزه با مواد مخدر می تواند بهترین فرصت برای آگاهسازی  خانواده ها باشد عنوان کرد : اعتیاد به مواد مخدر یکی از مخرب ترین آسیب های اجتماعی است که می تواند پایه و اساس خانواده ها را متزلزل کند .
وی شرایط بهبودیافتگان را بعد از این دوره بسیار حساس دانست و اظهار داشت : برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای شغلی ، کارآفرینی و کسب و کار بهبود یافتگان می تواند از بازگشت این افراد به مصرف مواد مخدر جلوگیری نماید.   
  درادامه یجیی زاده رییس اداره کار و تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان کهنوج ضمن گرامیداشت این ایام از آمادگی آن اداره جهت همکاری همه جانبه در تسهیل دریافت تسهیلات خود اشتغالی برای بهبود یافتگان جویای کار شد و گفت : از تمامی ظرفیت و توان خود جهت بازتوانی این افراد استفاده خواهد نمود .
وی با اشاره به شناسایی ظرفیت ها و  استعدادهای افراد بهبود یافته عنوان کرد : با  معرفی این افراد به اداراتی مانند فنی و حرفه ایی برای پرورش و آشنایی با چگونگی و استفاده از ظرفیت و توانمندی افراد می توان گام موثری در راستای عدم بازگشت آنان به چرخه اعتیاد باشد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.