مخدر3

به گزارش روابط عمومی بهزیستی چهارمحال وبختیاری،سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت : فرهنگ سازی و آموزش از ضروریات حوزه پیشگیری از مواد مخدر است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی چهارمحال وبختیاری،سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت : فرهنگ سازی و آموزش از ضروریات حوزه پیشگیری از مواد مخدر است. 

معصومه محمدی در همایش گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر افزود: عدم آموزش و فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری مانع از اجرای طرح های و برنامه های پیشگیرانه و همچنین درمان می شود.

وی گفت:اگر همه زیرساخت ها در حوزه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر فراهم شود و خانواده و فرزندان و همه افراد جامعه با این امر آشنا شوند به خوبی می توان در  حوزه پیشگیری و مقابله گام برداشت.

وی گفت :اگر خانواده ها آموزش لازم و کافی را ندیده باشند، نمی توانند با فرزندان به خوبی ارتباط برقرارکنند و فرزندان و جوانان به سمت دوستان ناباب کشیده می شوند.

وی اظهار کرد : به دلیل ناکافی بودن آموزش و فرهنگ سازی جوانان به جای روی آوردن به ورزش و تفریح سالم  به سمت موادمخدر می روند

محمدی گفت : در حوزه فرهنگی و پیشگیری در سازمان بهزیستی استان سال گذشته 7 جلسه و امسال 3 جلسه تشکیل شد.

وی بر توسعه مهارت های فنی و حرفه ای در مراکز اقامتی و همچنین راه اندازی کارگاه های آموزش مهارت در مراکز درمان در دستور کار قرار دارد.

وی از اجرای طرح خانه و مدرسه  و طرح افزایش مهارت اساسی زندگی و تهیه بسته فرهنگی و توزیع در نمازهای جمعه و  برگزاری نمایشگاههای سیار در شهرستانها به عنوان برنامه های اجراشده در بهزیستی استان خبر داد.

محمدی از برگزاری کارگاه آموزش مربیان و معلمان آموزش و پرورش به منظور تربیت کادر متخصص و اموزش روحانیون ، طلاب و مداحان و آموزش پیشگیری از اعتیاد در محلات و مساجد و اجرای  طرح پازک در 50 نقطه آسیب خیز استان نیز به عنوان طرح های در دست اجرا اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.