جشنواره عاری از اعتیاد

با ارتقاء دانش خانواده نسبت به انواع مواد مخدر و فراگیری مهارتهای فرزند پروری ومهارتهای زندگی می توانیم شاهد کاهش ابتلاء به اعتیاد در جامعه باشیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز :به همت رئیس اداره بهزیستی شهرستان نظرآباد به عنوان رئیس کمیته فرهنگی وپیشگیری شهرستان جشنواره یکروزه یک روز عاری از اعتیاد برگزار گردید.

سید جواد عبادی رییس بهزیستی نظرآباد در این مراسم ضمن خیر مقدم و تشکر و قدردانی از زحمات کلیه اعضای کمیته فرهنگی و پیشگیری شهرستان گفت : با ارتقاء دانش خانواده نسبت به انواع مواد مخدر و فراگیری مهارتهای فرزند پروری ومهارتهای زندگی می توانیم شاهد کاهش ابتلاء به اعتیاد در جامعه باشیم ،  چرا که بسیاری از افراد امروز ناخودآگاه و از روی عدم دانش کافی خود و خانواده هایشان گرفتار بلای شوم و خانمان سوز اعتیاد شده اند فلذا مبارزه با این بلای شوم اجتماعی نیاز به عزم ملی دارد.

وی ادامه داد : این بلای شوم به خانواده آسیب میرساند و آسیب خانواده معتاد به کل کشور و مردم تسری می یابد بنابراین مبارزه اجتماعی با این معضل یکی از بهترین راهکارها جهت کاهش اعتیاد وپیشگیری از مصرف مواد مخدر است.

عبادی در پایان گفت : دیگر وقت آن است که بپذیریم راه حل خود ماییم ، تا ما از درون متحول نشویم دنیای بیرون ما متحول نخواهد شد.

در این مراسم که با استقبال پرشور  ۲۰۰۰ نفر از تمام مردم شهرستان برگزار گردید،مسابقات سرگرمی،نمایش،موسیقی زنده ،پذیرایی و اهداء جوایز و سخنرانی یکی از اساتید حوزه اعتیاد برگزار گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.