رونمایی از بسته بومی آموزش مهارتهای زندگی در بهزیستی

بسته بومی آموزش مهارتهای زندگی ویژه کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مناسبت هفته سلامت روان با حضور معاون پیشگیری، کارشناسان بهزیستی استان و جمعی از مربیان آموزش مهارتهای زندگی در یزد رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد، دهقانی زاده کارشناس مسئول مراکز مشاوره بهزیستی در آیین رونمایی این بسته آموزشی گفت: بسته بومی آموزش مهارتهای زندگی به منظور ارتقاء سطح سلامت روان جامعه، افزایش آگاهی و مهارت های زندگی چهار گروه سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تهیه و تدوین شده است.

وی افزود: برای آموزش مهارتهای زندگی به هر گروه سنی علاوه بر در نظر گرفتن نیازها و دغدغه های آنها باید فضای فرهنگی و اجتماعی آنها را نیز در نظر گرفت بر همین مبنا بسته آموزش مهارتهای زندگی با توجه به شرایط بومی و فرهنگی یزد تدوین شده است.

حسینعلی دهقانی زاده طراحی برنامه های علمی و کارشناسی بر مبنای الزامات منطقه ای و بومی را ضروری دانست و اظهار داشت :شناسایی و توجه ویژه به مسائل اجتماعی و همچنین ارائه طرح ها و برنامه های علمی متناسب با شرایط بومی می تواند در تغییر رفتارهای نامناسب اجتماعی و ارتقای سطح کیفی سلامت روان جامعه مؤثر باشد .

وی در پایان افزود: بسته بومی آموزش مهارتهای زندگی در مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی استان یزد اجرا می شود.

کد خبر 9229

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه ها