ملارد نشست

معاون سیاسی فرمانداری ملارد در نشست با سازمانهای مردم نهاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر بر بستر مناسب برای مشارکت هرچه بیشترمردم و فعالیتشان تاکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد،  این نشست با حضور یزدانیار معاونت سیاسی و انتظامی فرماندار، مرتضی قربانی رئیس اداره، مهری شاهچراغی معاون پیشگیری و اعضای سازمانهای مردم نهاد با موضوع بررسی مشکلات وپیشنهادات درفرمانداری شهرستان ملارد برگزار شد.

دکترتوکلی کجانی فرماندار ملارد، ازتلاشها و فعالیتهای شهرستان تقدیرکرد و برایجاد بستر مناسب برای مشارکت هرچه بیشترمردم و فعالیتشان تاکیدکرد و افزود: مهمترین زمینه برای حضور و مشارکت مردم، سمن ها  و تشکل های مردمی است تا با استفاده از پتانسیل ها و برنامه ریزی در حوزه اعتیاد توسعه پایدارشکل گیرد زیرا هدف پیشبرد هرچه بهتر امور دریشگیری و کاهش ابتلا به اعتیاد است.

وی بر تشکیل کلاس در مسکن مهر همچنین مشارکت دایره مبارزه با مواد مخدر در صیانت از معتادین با ایجاد اشتغال و  فعالیت، نظارت و پیگیری اتحادیه ها، شناسایی اسیب های اجتماعی و نیل به اهداف معنوی و انسانی تاکید کرد.

مرتضی قربانی گفت: با توجه به سطوح خارجی و داخلی اعتیاد، نزدیکی به دوکشور پاکستان و افغانستان، اهداف دشمنان برای نابودی جوانان، بحث روانشناختی مانند افسردگی واضطراب و تاثیر در ابتلا به مواد مخدر، آشنایی اقشار مختلف با مشکلات و آسیبهای اجتماعی اعتیاد بسیا حائز اهمیت است.

وی ضمن تاکید بر همکاری سازمانهای مردم نهاد برای بالابردن سطح آگاهی نوجوانان در زمینه های مختلف گفت:این سازمان ها به عنوان سرمایه های غنی اجتماعی، دارا بودن بسترهای مطلوب، پتانسیل ها و توانمندی های آنها  می توانند درتحقق برنامه های مختلف  نقش تاثیرگذار در روند اجرای مطلوب تر اهداف جامعه هدف داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.