آسیبهای اجتماعی

با حضور مدیران دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری گرمسار وضعیت آسیبهای اجتماعی شهرستان گرمسار بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان جلسه بررسی وضعیت آسیبهای اجتماعی شهرستان گرمسار با حضور فرماندار شهرستان گرمسارو مدیران دستگاههای اجرایی و با محوریت اداره کل بهزیستی استان سمنان  برگزار گردید.

هدف از برگزاری این جلسه تقویت و تعامل دستگاههای اجرایی در جهت کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی با برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر در کیفیت و بهبود خدمات تخصصی به عموم جامعه است.

در این جلسه آمار وعملکرد اداره کل بهزیستی استان سمنان در خصوص آسیبهای اجتماعی  در سال 97 و سه ماهه اول سال 1398 ارائه گردید.

 در پایان جلسه علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان و معاون امور اجتماعی با کارشناسان اورژانس اجتماعی  دیدار و نشست صمیمی داشت.

تبادل نظر در خصوص فعالیتهای اورژانس اجتماعی ، مستند سازی، تحلیل وضعیت و برنامه ریزی در جهت کاهش آسیبهای اجتماعی از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

لازم به ذکر است شیفت کاری نوبت عصر اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان گرمسار مشغول فعالیت و ارائه خدمات تخصصی به عموم و جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور می باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.