۷۳۰۰ نابینا در لرستان تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۷۳۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

فاطمه زهرا توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک روزعصای سفید، اظهار کرد: ۷۳۰۰ نفر در استان تحت پوشش بهزیستی هستند.

وی ادامه داد: جامعه هدف بهزیستی از کمک‌های مالی مستمر و غیرمستمر با توجه به نیازمندی‌هایشان بهره‌مند می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: از مجموع نابینایان تحت پوشش این سازمان در استان ۴۹۰۰ نفر خدمات مالی مستمر دریافت و مابقی به فراخور نیازشان کمک‌های درمان، ایاب و ذهاب و سایر موارد دریافت می‌کنند.

توکلی مهمترین دغدغه گروه هدف نابینایان را موضوع اشتغال آنان بیان کرد و با اشاره به اینکه با اجرایی شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولین بخشی از این دغدغه برطرف می‌شود، بیان کرد: از طرفی یکی از برنامه‌های مهم سازمان بهزیستی در راستای توانمندسازی معلولین، حمایت از اشتغال آنان در بخش‌های غیردولتی است؛ چنانچه در بخش‌ها  پروژه‌هایی برای ایجاد اشتغال این افراد، وجود داشته باشد بهزیستی بخشی از منابع خود را به این گروه تخصیص خواهد داد تا از طریق مشاغل غیر دولتی قسمتی از دغدغه آنان مرتفع شود.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی ورود جدی به موضوع پیگیری از معلولیت‌ها داشته است، ادامه داد: طرح غربالگری بینایی و شنوایی یکی از برنامه‌های بهزیستی است.
 

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: چنانچه معلولین بتوانند کارگاهی و یا کاری را برای توانمندسازی و اشتغال خود داشته باشند ما از آنان حمایت خواهیم کرد؛ قطعا بخشی از اعتبارات مشاغل خانگی را به این سمت و سو سوق خواهیم داد.

کد خبر 8779

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

دسترسی سریع به سامانه ها