دکتر وحیدنیا

آگاهسازی و اطلاع رسانی آحاد مردمی از ارائه خدمات مشاوره ای و روانشناختی مرکز۱۴۸۰ بهزیستی با استفاده از ظرفیت فضای جهان شمول مجازی و رسانه های ملی و استانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خراسان شمالی ؛ دکتر بهزاد وحیدنیا معاون مشاوره و روا نشناختی سازمان بهزیستی کشور در سفر یک روزه خود به این استان و بازدید از مرکز مشاوره تلفنی و حضوری ۱۴۸۰ بیان کرد : آگاهی آحاد مردم ازخدمات مشاوره تلفنی و حضوری ۱۴۸۰ در جهت کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد . با تدبیر کارشناسی و استفاده از ظرفیت جهان شمول فضای مجازی و رسانه ای و تبلیغاتی صوتی و تصویری می توان به این مهم دست یافت .


دکتر وحیدنیا  افزود : علاوه بر بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی تعامل و ارتباط و گفتگو با آموزش و پرورش استان و شناسایی و ظرفیت ۱۴۸۰ در کلیه مقاطع تحصیلی بوسیله برگزاری کارگاه های حضوری و توزیع ، تکثیر بروشور و بنر و تراکت و ... درجهت اگاهسازی و تنویر افکار عمومی از اولویت برنامه های لازم الاجرا و در دست اقدام معاونت پیشگیری این استان قرارگیرد .

منبع: بهزیستی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.