برگزاری اردوی فرهنگی ویژه کودکان کم برخوردار و خانواده های آنها

مدیر بهزیستی کرج درباره غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان گفت : در تمامی کشورها برای آموزش کودکان و نوجوانان در اوقات فراغتشان برنامه ریزی دقیق انجام می شود. اگر دانش آموزان اوقات خود را تنها به تفرح بگذرانند از محیط آموزش علمی و عملی دور باشند آموزش در سال جدید تحصیلی برایشان دشوار می شود. بنابر این اردوهای آموزشی می تواند در این زمینه یاری رسان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : اردو فرهنگی ویژه کودکان کم برخوردار و خانواده های آنها توسط دفتر فرهنگی و معاونت اجتماعی اداره بهزیستی کرج دردو منطقه حصارک و پیشاهنگی توسط دوپایگاه خدمات اجتماعی ولیعصر و مالک اشتر (تحت مدیریت کلینیک مددکاری اجتماعی وصال) همراه با آموزش  نحوه ی مشارکت در حفظ محیط زیست و مراقبت از طبیعت برگزار شد. 


«علیرضا فتاح پور» مدیر بهزیستی شهرستان کرج درباره غنی تر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان گفت : در تمامی کشورها برای آموزش کودکان و نوجوانان در اوقات فراغتشان برنامه ریزی دقیق انجام می شود. اگر دانش آموزان اوقات خود را تنها به تفرح بگذرانند از محیط آموزش علمی و عملی دور باشند آموزش در سال جدید تحصیلی برایشان دشوار می شود. بنابراین اردوهای آموزشی می تواند در این زمینه یاری رسان باشد.

وی در ادامه فواید اردوهای آموزشی و تفریحی را اینگونه بر شمرد:
 خلاقیت و نوآوری: با توجه به استفاده از محیط های باز و با امکانات جدید و آشنایی با عناصر طبیعت ، اردو می تواند زمینه خلاقیت و نوآوری نوجوانان را فراهم کند و آنها دور از محیط بسته کلاس می توانند ایده های خود را عنوان و اجرا کنند.
رهایی از یکنواختی و سکون: سرفصل بسیاری از دروس می تواند خارج از محیط مدرسه تدریس شود. دروسی مانند حرفه و فن و علوم را می تواند در طبیعت یا در کارگاهها در قالب اردوهای یک روزه برگزار نمود و سکون و یکنواختی محیط کلاس را از بین برد.
تحرک و پویایی: کودکان در محیط باز می توانند به ورزش و تحرک بپردازند و این کار به رشد جسمانی و روحیه آنها کمک می کند.
آموزش مهارت های اجتماعی: کودکان و نوجوانان در کنار یکدیگر و زیر نظر  مربیان می توانند مهارت های اجتماعی را در اردوها، به خصوص اردوهایی که مدت زمان طولانی تری دارند تمرین کنند و مسلما اگر به خوبی راهنمایی شوند می توانند مهارت های لازم را به خوبی بیاموزند.
بالا رفتن هوش هیجانی: کودکان در کنار یکدیگر می آموزند که نوع رفتار درست با همسالان چگونه است و روابط اجتماعی صحیح را تمرین می کنند. تحقیقات نشان داده اند که بالا رفتن هوش هیجانی بر موفقیت تحصیلی دانش آموز نیز تاثیر مثبت داشته است.

کد خبر 7174

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

خدمات بهزیستی